Urzędnicy fiskusa pomogą z wypełnieniem i wysyłką JPK_VAT

08.02.2018 12:00 (aktualizacja: )

Składasz plik JPK_VAT po raz pierwszy? Ministerstwo Finansów przygotowało instrukcję wysłania pliku, a w dwie ostatnie soboty lutego pracownicy urzędów skarbowych będą odpowiadali na pytania o wypełnienie JPK_VAT.

Urzędnicy fiskusa pomogą z wypełnieniem i wysyłką JPK_VAT
Urzędnicy pomogą wypełnić JPK_VAT / YAY foto

Resort finansów zaapelował do mikrofirm o „jak najszybsze” wysyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych. Specjalnie w tym celu przygotował internetową instrukcję wysłania pliku JPK_VAT, którą można znaleźć na stronie www.jpk.mf.gov.pl.

<< JPK_VAT za styczeń 2018 r. złożysz już od 1 lutego >>

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku obowiązek przygotowania takiego zestawu informacji o zakupach i sprzedaży przedsiębiorcy w celu ułatwienia fiskusowi kontroli VAT-u, objął ostatnia grupę najmniejszych firm, czyli mikroprzedsiębiorców. Po raz pierwszy obowiązek ten będą musieli wypełnić w ustawowym terminie do 25 lutego. W tym roku to niedziela, więc JPK_VAT za styczeń należy przesłać do US do poniedziałku 26 lutego br.

Fiskus apeluje, aby nie czekać do ostatniego dnia, ale już dziś wysyłać jednolity plik kontrolny za styczeń. Im wcześniej tym lepiej, gdyż US będzie miał czas na wskazanie ewentualnych błędów.

<< Bezpłatny profil zaufany eGo do wysyłki JPK_VAT >>

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali w ciągu trzech miesięcy ponad 3 tysiące zapytań o JPK. Dlatego ministerstwo finansów na podstawie tych wątpliwości podatników przygotowało instrukcje wysłania pliku JPK_VAT, którą można znaleźć nawww.jpk.mf.gov.pl. Dodatkowo w dwie ostatnie soboty miesiąca, czyli 17 i 24 lutego w urzędach skarbowych pracownicy będą odpowiadali na pytania o wypełnienie pliku JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców.

/ks