PIT-4R w nowej wersji na 2021 rok. Co się zmieniło?

26 maja 2020 r. startuje cykl bezpłatnych edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców, które mają im pomóc w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami COVID-19. Webinaria będą dotyczyć wybranych narzędzi z rządowej tarczy antykryzysowej, finansowej i samorządowej. 27 maja i 7 lipca w wideokonferencjach wezmą udział eksperci MF i KAS, którzy będą mówić m.in. o wydłużeniu terminu złożenia deklaracji PIT i CIT, zwrotach podatków czy wzmocnieniu płynności finansowej firm.
„Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa wspierają przedsiębiorców w trudnym okresie walki ze skutkami gospodarczymi epidemii COVID-19. Tarcza Antykryzysowa zawiera wiele rozwiązań podatkowych, które pomagają firmom zmagającym się z kryzysem. Przesunięcie terminów obowiązków podatkowych, przyznanie ulg w zapłacie podatków to tylko niektóre przykłady” – mówi minister finansów Tadeusz Kościński. „Dlatego zapraszam na cykl edukacyjnych wideokonferencji „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”, których partnerami są MF i KAS. Nasi eksperci wyjaśnią na jaką pomoc fiskusa mogą liczyć przedsiębiorcy i odpowiedzą na ich pytania” – dodaje szef MF.
Eksperci MF i KAS wezmą udział w dwóch wideokonferencjach, które odbędą się 27 maja i 7 lipca.
Webinarium 27 maja będzie dotyczyć:
Webinarium 7 lipca będzie dotyczyć ułatwień podatkowych w Tarczy Antykryzysowej, takich jak:
Eksperci MF odpowiedzą na pytania przedsiębiorców, które można przesyłać za pośrednictwem strony PARP.
Pierwsza z 20. zaplanowanych wideokonferencji – którą zainauguruje Ministerstwo Rozwoju – będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.
To tytuł tegorocznego, kolejnego cyklu wspólnych konferencji dla przedsiębiorców, organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W tym roku ze względu na epidemię COVID-19, konferencje odbędą się online. Pierwsza już 26 maja 2020 r. Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy, w tym Ministerstwo Finansów.
Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiać o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła Tarcza antykryzysowa. Mowa będzie też o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej epidemią.
Więcej informacji o wideokonferencjach dla przedsiębiorców na stronie PARP.
Źródło: MF