Świadczenie postojowe z Tarczy 9.0. Na jakim wniosku i do kiedy?

Iwona Maczalska

O świadczenie postojowe z Tarczy 9.0 mogą aktualnie ubiegać się przedsiębiorcy, których działalność gospodarcza funkcjonuje na podstawie kodów PKD, wykazanych w ustawie antykryzysowej. Wśród tej grupy są m.in. fryzjerzy, czy kosmetyczki. Na jakim druku złożyć wniosek o postojowe, by nie został on odrzucony przez ZUS?

» Ile razy wypłacane jest świadczenie postojowe z Tarczy 9.0?

W myśl przepisów ostatniej - 9 wersji Tarczy antykryzysowej, przedłużone zostały formy wsparcia dla najbardziej potrzebujących przedsiębiorców. Mowa mi.in. o świadczeniu postojowym, które może być udzielone aż pięciokrotnie. Jaki wniosek służy ubieganiu się o świadczenie postojowe?

Jaki wniosek dla świadczenia postojowego w PUE ZUS?

Źródło: ZUS.pl

Świadczenie postojowe na wniosku RSP-DD7

Drukiem właściwym do wnioskowania o przyznanie świadczenia postojowego jest aktualnie wniosek RSP-DD7. Wniosek ten można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. 

Jak krok po kroku złożyć wniosek RSP-DD7 przez PUE ZUS

Przedsiębiorcy, którzy mają wątpliwości, w jaki sposób bezbłędnie złożyć wniosek RSP-DD7 zachęcamy do zapoznania się z instrukcją składania wniosku przygotowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Instrukcja dostępna jest na stronie ZUS.pl oraz tutaj.

Do kiedy można składać wnioski RSP-DD7?

W myśl przepisów ustawy – Tarczy antykryzysowej 9.0 z wnioskami o przyznanie świadczenia postojowego RSP-DD7 przedsiębiorcy nie muszą się śpieszyć. Wnioski powinny trafić do ZUS w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii w Polsce.

Świadczenie postojoweKoronawirus w Polsce