Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Specjalna podkomisja ws. podniesienia stawek kilometrówki

Katarzyna Sudaj 01.06.2017 09:00 (aktualizacja: )

Wbrew oczekiwaniom rządu, sejmowa Komisji Infrastruktury nie odrzuciła projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, który zakłada podwyżkę stawek kilometrówki. Została powołana specjalna podkomisja, która zajmie się tematem podniesienia stawek zwrotu kosztów przejazdu w podróży służbowej.

 Specjalna podkomisja ws. podniesienia stawek kilometrówki

Źródło: YAY foto

W środę 24 maja br. na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym (druk nr 819). Pomimo negatywnego stanowiska rządu w tej sprawie, ku ogólnemu zaskoczeniu projekt nie został odrzucony. Duża w tym zasługa Pocztowców, wszystkich Pocztowych Organizacji Związkowych oraz Związkui Leśników Polskich, którzy wraz z Panem Robertem Czyżem z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej od wielu miesięcy przekonywali posłów i senatorów do słuszności walki o zmianę stawek kilometrówki.

 

Zobacz zapis video z posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury (źródło: iTV Sejm)

 

Została powołana specjalna podkomisja, która zajmie się tematem podniesienia stawek kilometrówki. Na jej czele stanie poseł Piotr Król, który wywodzi się z grona pocztowców, a więc zna doskonale temat niskich stawek kilometrówki. Stąd duże nadzieje na to, że niezmieniane od 10 lat stawki zwrotu kosztów przejazdu w podróży służbowej zostaną w końcu urealnione i będą corocznie waloryzowane.  

Auto firmoweKoszty