Pobierz e-pity 2019

Rozliczenia z fiskusem już nie zostawiamy na ostatnią chwilę

11.03.2014 10:00 (aktualizacja: )

Coraz chętniej zeznania PIT wysyłamy też przez internet - wynika z danych resortu finansów. Oprócz tego, z roku na rok coraz chętniej przekazujemy 1 procent naszego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że coraz częściej chcemy decydować o tym, gdzie wpłyną te pieniądze. W ubiegłym roku dzięki możliwości przekazywania 1 procentu naszego podatku, trafiło na konta tych organizacji blisko 480 milionów złotych.

Wyślij PIT przez Internet

Wiesława Dróżdż przypomina, że nadal można korzystać z ulg podatkowych - rehabilitacyjnej, preferencyjnego rozliczania małżonków, jak też rodziców samotnie wychowujących dzieci. W przypadku ulgi internetowej trzeba pamiętać, że jest ona 2-letnia. Jeżeli korzystaliśmy z niej w latach 2011 i 12 to w roku 2013 już nie możemy, ale jeśli zaczęliśmy to robić później to jeszcze tak.

Rozliczyć się z fiskusem za 2013 rok możemy jak zawsze do końca kwietnia. Oprócz drogi internetowej, zeznanie możemy też złożyć osobiście w urzędzie skarbowym albo wysłać listem poleconym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) K.P./buch