Pobierz e-pity 2020

PUE ZUS będzie niedostępny

13.09.2016 09:00 (aktualizacja: )

PUE ZUS będzie niedostępny

W nocy z 14 na 15 września br. ZUS planuje kolejną przerwę w dostępie do PUE ZUS z powodu prac konserwacyjnych. Oby nie przeszkodziła ona przedsiębiorcom w terminowym złożeniu deklaracji ZUS DRA w programie PŁATNIK.

PUE ZUS będzie niedostępny

Źródło: YAY foto

Wczoraj na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawił się komunikat informujący o konieczności wykonania prac konserwacyjnych na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W dniu 14 września 2016 od godziny 21:30 do dnia 15 września 2016 do godziny 6:00, Portal PUE (pue.zus.pl) będzie niedostępny.

Jest to istotna informacja dla tych płatników składek ZUS, którzy na taka późną porę zaplanowali sobie wysłanie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA.

Źródło: ZUS

Dla osób fizycznych prowadzących własną firmę i opłacających składki za siebie, termin uregulowania należności za ZUS przypada właśnie na 10. dnia każdego miesiąca. A wiadomo, że większość drobnych przedsiębiorców opłaca składki pod koniec terminu.

To nie pierwszy raz, gdy ZUS planuje prace konserwacyjne w takim terminie.W maju i czerwcu również były kłopoty z platformą PUE ZUS i wysyłką dokumentów z programu PŁATNIK.

Zapłać składki - dokumenty mogą być złożone po terminie

Ważna rada w takiej sytuacji - najważniejsze to terminowo opłacić składki do ZUS. Jeśli będzie kłopot z elektroniczną wysyłką deklaracji rozliczeniowej, to zawsze można złożyć jej papierową wersję lub dosłać w późniejszym terminie, gdy program PŁATNIK będzie płynnie działał. ZUS już kilka razy ogłaszał, że nie ukarze za dokumenty przekazane po terminie.

/ks