Problemy z aktualizacją programu i danych w programie Płatnik

06.07.2016 09:00 (aktualizacja: )

Problemy z aktualizacją programu i danych w programie Płatnik

Już wczoraj pisaliśmy o błędach pojawiających się w programie Płatnik przy tworzeniu i wysyłaniu dokumentów ubezpieczeniowych ZUS. Popołudniu ZUS opublikował komunikat, w którym ogłasza, że nie ukarze za deklaracje przekazane kilka dni po terminie. A wszystko dlatego, że nadal nie usunięto wszystkich problemów w działaniu programu Płatnik.

Problemy z aktualizacją programu i danych w programie Płatnik

Źródło: FORUM

Komunikat dla klientów przekazujących dokumenty ubezpieczeniowe za pośrednictwem programu Płatnik

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od dnia 5.07.2016 r. mogą wystąpić problemy z aktualizacją programu i danych płatnika w programie Płatnik, co skutkuje brakiem możliwości wysyłania dokumentów ubezpieczeniowych.

W związku z tym przekazanie dokumentów za czerwiec 2016 r. za pośrednictwem programu Płatnik w ciągu dwóch, trzech dni po 5 lipca 2016 r. (ustawowy termin obowiązujący na przekazywanie dokumentów rozliczeniowych dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych) nie spowoduje konsekwencji wynikających ze złożenia dokumentów po terminie, pod warunkiem terminowego opłacenia składek należnych za czerwiec 2016 r.

Informacja o przywróceniu poprawnego działania programu Płatnik zostanie opublikowana niezwłocznie po usunięciu problemu."

Dokumenty ZUS po terminie, ale składki na czas

Z dokumentami można się więc spóźnić. Najważniejsze, aby w terminie opłacić należności wynikające z tytułu składek ZUS. 

/ks na podstawie ZUS