Ponad milion rejestracji w 5 dni w ramach loterii paragonowej

07.10.2015 10:00 (aktualizacja: )

Polacy z entuzjazmem uczestniczą w pierwszej w naszym kraju loterii paragonowej. W ciągu zaledwie kilku dni - loteria ruszyła 1 października br. - na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl zarejestrowali już milion paragonów. W akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów, która zachęca do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym, można wygrać samochody, laptopy i ipady. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii.

Ponad milion rejestracji w 5 dni w ramach loterii paragonowej

Źródło: YAY foto

Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.

„Mamy już 1.060.600 zarejestrowanych paragonów fiskalnych. Cieszymy się, że nasz nowatorski projekt spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Narodowa Loteria Paragonowa łączy zabawę i promowanie obywatelskich postaw w życiu gospodarczym, wspiera uczciwa konkurencję między przedsiębiorcami – na czym korzysta każdy z nas " – powiedziała wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Co warto wiedzieć?

 • Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
 • Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl
 • Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.
 • Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię.
 • Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
 • Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna.
 • Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale Narodowej Loterii Paragonowej
 • Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań.
 • Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
 • W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
 • I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!

Źródło: MF