Polski bon turystyczny również w przyszłym roku. Rząd przyjął ustawę

Iwona Maczalska

Już niebawem zaczną obowiązywać ważne zmiany dotyczące bonów turystycznych. Chodzi o możliwość wykorzystania go również w 2022 roku. Rząd przyjął w tej sprawie projekt ustawy.

» Czy bon turystyczny będzie można wykorzystać w 2022 roku?

Polski Bon Turystyczny cieszy się dużą popularnością. Dotychczas skorzystało z niego aż 7 mln dzieci. To jednak nie wszystko. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Turystyki – dodatkowy bon na niepełnosprawne dziecko aktywowało aż 171 tys. rodzin. Czy bonem turystycznym będzie można zapłacić również w 2022 roku?

Polski Bon Turystyczny ważny do 30 września 2022 roku

Źródło: shutterstock

Bon turystyczny również w 2022 roku

Przyjęty przez rząd projekt ustawy zakłada wydłużenie terminu w jakim można dokonać płatności bonem turystycznym. W świetle bowiem aktualnie obowiązujących przepisów ostatecznym terminem jest koniec marca 2022 roku. Termin ten zostanie wydłużony do 30 września 2022, a więc obejmie również okres przyszłorocznych wakacji.

Jak aktywować bon turystyczny?

Osoby, które jeszcze nie dokonały aktywacji swoich bonów, a które mają wątpliwości w jaki sposób to zrobić – mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pisaliśmy o niej w artykule ,, ZUS radzi, jak krok po kroku aktywować bon turystyczny 2021”.

Polski Bon Turystyczny