Polski bon turystyczny również w przyszłym roku. Prezydent podpisał nowelę

Iwona Maczalska

Już niebawem zaczną obowiązywać ważne zmiany dotyczące bonów turystycznych. Chodzi o możliwość wykorzystania go również w 2022 roku. Prezydent podpisał ustawę w tej sprawie.

» Czy bon turystyczny będzie można wykorzystać w 2022 roku?

Polski Bon Turystyczny cieszy się dużą popularnością. Okazuje się, że będzie można się nim cieszyć również w 2022 roku. Prezydent podpisał bowiem nowelę wydłużającą okres obowiązywania bonu.

Źródło: shutterstock

Bon turystyczny również w 2022 roku

Podpisana przez Prezydenta ustawa zakłada wydłużenie terminu w jakim można dokonać płatności bonem turystycznym. W świetle bowiem aktualnie obowiązujących przepisów ostatecznym terminem jest koniec marca 2022 roku. Termin ten zostanie wydłużony do 30 września 2022, a więc obejmie również okres przyszłorocznych wakacji.

 – ,,W minionych miesiącach bardzo wiele polskich rodzin i przedsiębiorców, z myślą o których powstał program, już skorzystało z Polskiego Bonu Turystycznego. Sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że nie wszyscy mieli taką możliwość. Środki zabezpieczone w budżecie na realizację programu wynoszą 4 miliardy złotych i powinny zostać spożytkowane. Taki jest cel nowelizacji ustawy i przesunięcia terminu ważności bonu o pół roku, włączając w to kolejny sezon wakacyjny. Wierzę, że dzięki temu wszyscy beneficjenci będą mogli skorzystać z dodatkowych środków na wypoczynek, a do branży trafi kolejny znaczący zastrzyk finansowy" – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, inicjator programu Polski Bon Turystyczny.

Jak aktywować bon turystyczny?

Osoby, które jeszcze nie dokonały aktywacji swoich bonów, a które mają wątpliwości w jaki sposób to zrobić – mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pisaliśmy o niej w artykule ,, ZUS radzi, jak krok po kroku aktywować bon turystyczny 2021”.

Polski Bon Turystyczny