Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Podatek VAT od bonów i próg 10 tys. euro dla e-usług

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów członkowie rządu zajmą się projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Nowelizacja ma zmniejszyć uciążliwości związane z rozliczaniem VAT od usług elektronicznych świadczonych na rzecz konsumentów z innych niż Polska państw unijnych.

We wtorek odbędzie się posiedzenie rządu. Minister finansów przedstawi na nim projekt ustawy zmieniającej ustawę o podatku od towarów i usług. Zmiana przepisów o VAT ma wprowadzić regulacje dotyczące opodatkowania bonów.

Planuje się również zmianę zasad związanych z rozliczaniem podatku VAT od usług elektronicznych świadczonych na rzecz konsumentów z innych niż Polska państw członkowskich UE. Jak donosi PAP - w tym przypadku ma zostać wprowadzony próg w kwocie 10 tys. euro (czyli 42 tys. zł). Będzie on dotyczył rocznej wartości netto usług elektronicznych, świadczonych unijnym konsumentom spoza Polski. Do tej wysokości podatnicy będą mogli rozliczać VAT z tytułu takich usług według reguł obowiązujących dla transakcji krajowych.

/ks