Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Płatności bezgotówkowe w każdym urzędzie do końca 2017 roku

14.02.2017 10:00 (aktualizacja: )

Pod względem cyfryzacji krajów Unii Europejskiej – Polska znajduje się pod koniec digital index. Nasza pozycja to 24-25 miejsce wśród 28 krajów, co świadczy o naszym zacofaniu.

Płatności bezgotówkowe w każdym urzędzie do końca 2017 roku

Źródło: YAY foto

Polska podjęła działania mające na celu zmianę naszej pozycji. Jednym ze sposobów na nadgonienie jest uruchomiony w zeszłym program Paperless&Cashless, który pozwoli za pośrednictwem internetu załatwić nasze sprawy w urzędzie. Dodatkowo wspierany będzie obrót bezgotówkowy, dzięki czemu za 3 lata zmiany będą bardzo widoczne.

– Zakup towarów, zakup usług, płacenie podatków i inne podobne działania w internecie nie mogą zostać zrealizowane za gotówkę, dlatego Ministerstwo Cyfryzacji przykłada dużą wagę do zwiększenia obrotu bezgotówkowego – powiedział agencji eNewsroom.pl Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju – Ponad 150 urzędów jest przystosowanych do płatności bezgotówkowych, a do końca roku już w każdym urzędzie będzie to możliwe. Obecnie wdrażamy projekt, wedle którego każda nowa kasa fiskalna od 1 stycznia 2018 roku będzie podłączona do sieci Ministerstwa Finansów. Paragony z tych kas będą dostępne zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Nie będą one wyłącznie zalegać w archiwum – będzie możliwość ich odczytu i wykorzystania danych, np. do reklamacji czy gwarancji. Dodatkowo zgromadzone dane będzie można użyć dla przyznania benefitów konsumentom – podkreślił Kościński.

Źródło: eNewsroom.pl