Pobierz e-pity 2019

PIT-11 sporządzony na ostatnią chwilę wyślij do urzędu skarbowego Pocztą Polską

Iwona Maczalska 29.01.2015 10:00 (aktualizacja: )

Płatnicy podatku PIT, którym zależy na sporządzeniu informacji PIT-11 w tradycyjnej, papierowej formie, mają czas na przekazanie jej do urzędu skarbowego najpóźniej do 2 lutego. Aby dopełnić tego terminu warto wysyłki dokonać za pośrednictwem Poczty Polskiej.

W 2015 roku mają miejsce duże zmiany w zasadach oraz terminach przekazywania deklaracji PIT-11 do urzędów skarbowych oraz pracowników. W myśl zmian z tradycyjnej, papierowej formy rozliczeń mogą skorzystać wyłącznie płatnicy podatku PIT rozliczający nie więcej niż 5 pracowników. Płatnicy ci mają obowiązek przekazania papierowych druków:

  1. do urzędu skarbowego - do dnia 2 lutego 2015 roku,
  2. do podatników (pracowników) - do 2 marca 2015 roku.

Płatnicy składek, którzy wybiorą elektroniczną formę deklaracji PIT-11 mają dłuższy termin na przekazanie deklaracji. W ich przypadku ostateczny termin przekazania druków zarówno do urzędu skarbowego jak i podatników mija 2 marca 2015 roku.

PIT-11 sporządzony na ostatnią chwilę wyślij do urzędu skarbowego Pocztą Polską
Źródło: Thinkstock

PIT-11 na ostatnią chwilę wyślij do US za pośrednictwem Poczty Polskiej

Ponieważ osobista wizyta w urzędzie skarbowym niejednokrotnie bywa kłopotliwa alternatywną formą wysyłki druku jest Poczta Polska. Płatnicy, którzy wypełnią papierową wersję druku PIT-11 oraz wyślą ją za pośrednictwem Poczty Polskiej powinni zwrócić uwagę na dochowanie terminu rozliczenia. W przypadku wysyłki za pośrednictwem poczty liczy się bowiem data umieszczona na stemplu pocztowym.

W przypadku skorzystania z innego operatora, czy kuriera, należy upewnić się, że nasze zeznanie przekazane w ostatniej chwili dotrze do urzędu skarbowego najpóźniej w dniu 2 lutego, w godzinach pracy urzędu skarbowego. W przeciwieństwie bowiem do wysyłki za pośrednictwem poczty polskiej, w przypadku wysyłki druku kurierem decydująca jest data wpływu deklaracji PIT do urzędu skarbowego.

Iwona Maczalska,
PIT.pl