Ostatnie szkolenie z tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

27.11.2017 11:00 (aktualizacja: )

We wtorek 28 listopada br. urzędy skarbowe organizują ostatnie bezpłatne szkolenie z tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców. W każdy listopadowy wtorek eksperci skarbowi wyjaśniali właścicielom najmniejszych firm, jak od stycznia 2018 r. prawidłowo wypełnić nowy obowiązek raportowania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT.

 

Ostatnie szkolenie z tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

 Ostatnie szkolenie z tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców / Min. Fin.

 

Akcja szkoleniowa „Wtorki z JPK"

Na początku lsitopada Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową (KAS) ogłosiło ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK”. We wszystkie wtorki listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) w każdym urzędzie skarbowym w Polsce zaplanowano bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT. Jutro ostatnia okazja, aby skorzystać z wiedzy ekspertów podatkowych.

Szkolenia były kierowane do mikrofirm (do 10 osób, rozliczających podatek VAT), które od 1 stycznia 2018 r. zostaną objęte obowiązkiem prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej w wersji elektronicznej JPK_VAT. Dotyczy to 1,5 mln podmiotów gospodarczych.

JPK_VAT przez ePUAP za darmo. E-podpis nie będzie potrzebny

Mikrofirmy mogą uczestniczyć w tym szkoleniu w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym. Informacje o godzinach i miejscach szkoleń znajdują się na stronach internetowych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.

/ks