Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Nowa wersja informacji CIT/NZI dla podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków

Katarzyna Sudaj

Opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków i informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków, obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Określa on nową wersję wzoru informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (CIT/NZI) - wersja 2

Informacja CIT/NZI stanowi załącznik do zeznań CIT-8 i CIT-8AB. Wypełniają ją podatnicy, którzy uwzględnili w kosztach uzyskania przychodów wartość rynkową składnika majątku, w tym przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, określoną w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodu z niezrealizowanych zysków.

Nowy CIT/NZI będzie miał zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2019 r. Do 15 października 2019 r. można stosować poprzednią wersję CIT/NZI.

 

CITExit Tax