Pobierz e-pity 2019

Milion użytkowników zaufało PUE

22.04.2015 09:00 (aktualizacja: )

Milion zaufało PUE

Od teraz liczba zarejestrowanych osób na Platformie Usług Elektronicznych ZUS określana będzie liczbą siedmiocyfrową. Rano 21 kwietnia br. do PUE dołączył milionowy użytkownik. Już w południe było ich 1 001 230 i liczba ta ciągle rośnie.

Milion osób zaufało PUE ZUS

Źródło: Thinkstock.com

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. Pierwsi użytkownicy zarejestrowali na niej swoje konta w połowie 2012 r. Od tego momentu rośnie jej popularność, a za nią liczba użytkowników. A co zyskali Klienci ZUS, dzięki uruchomieniu platformy? Przede wszystkim ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Emeryci i renciści zyskali możliwość weryfikacji wysokości swoich świadczeń, pracujący sprawdzą czy pracodawca odprowadza za nich składki. Przedsiębiorcy dokonają na niej swoich rozliczeń z ZUS, wyślą dokumenty, a nawet opłacą składki. Kalkulator emerytalny w oparciu o dane zapisane na koncie i projekcję przyszłych zarobków, wyliczy prognozowaną emeryturę. Popularność platformy, to także efekt kampanii promocyjnej PUE prowadzonej w prasie, telewizji i w internecie. Na profilu YouTube Elektroniczny ZUS można dowiedzieć się więcej o platformie i jej funkcjonalnościach, a także ubezpieczeniach społecznych. Nowi użytkownicy znajdą na nim filmy instruktażowe z serii "Przewodnik po PUE".

ZUS: "To najlepszy taki e-urząd w Europie". Jak działa i co potrafi PUE?

Gwarancją jakości usług PUE są przyznane jej nagrody. Docenili ją już Pracodawcy RP przyznając nagrodę Wektor 2012 oraz kapituła nagrody Quality International 2014 (prestiżowy konkurs, organizowany przez Forum Biznesu, Biznes Trendy i Klub Polskiego Forum ISO 9000 pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu).

Źródło: ZUS