MF o wysyłce JPK_VAT. Lista najczęściej zadawanych pytań

13.11.2017 11:00 (aktualizacja: )

Ministerstwo Finansów opublikowało listę najczęściej zadawanych przez podatników pytań dotyczących generowania oraz wysyłki plików JPK_VAT. Lista ta ma być pomocą w comiesięcznym wykonywaniu tego obowiązku, który od stycznia 2018 roku obejmie wszystkich przedsiębiorców.

US przeszkoli mikrofirmy z JPK_VAT

 MF o wysyłce JPK_VAT. Lista najczęściej zadawanych pytań /  Min. Fin.

Od stycznia 2018 roku obowiązek składania plików JPK_VAT stanie się powszechny . Oznacza to, że swoim zakresem obejmie również najmniejsze firmy, rozliczające się dotychczas na deklaracjach VAT-7 oraz VAT-7K. Wychodząc naprzeciw podatnikom Ministerstwo Finansów stworzyło 2 listy najczęściej zadawanych przez podatników pytań. Zadane pytania oraz udzielone odpowiedzi można poznać korzystając z linków poniżej:

  1. Pytania dotyczące mikrofirm
  2. Pytania dotyczące małych, średnich i dużych firm

 

Przed 1 stycznia 2018 roku wyślij testowy plik JPK_VAT

Aby ułatwić podatnikom przygotowanie się do wysyłki JPK Ministerstwo Finansów stworzyło platformę umożliwiającą dokonanie testowej wysyłki. Ma ona umożliwić przedsiębiorcom zapoznanie się i oswojenie z nowym obowiązkiem podatkowym, jaki dotknie ich już od stycznia. Platforma ta dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów.

/im