MF chce narzędzi do digitalizacji papierowych dokumentów i powiązania ukrytych danych

Redakcja PIT.pl

Resort finansów rzuca programistom wyzwanie – kto stworzy rozwiązanie, które na podstawie powszechnie dostępnych danych powiąże fakty o podatnikach dotychczas pozostające w ukryciu? Kto zbuduje nowe zdigitalizowane rozwiązanie, które wykorzysta technologię transformacji dokumentu papierowego do jego edytowalnej postaci cyfrowej?

MF i KAS już 4 raz są partnerem HackYeah, czyli jednego z największych hackathonów na świecie. Wydarzenie jest kierowane do programistów i analityków, którzy mają za zadanie stworzyć nowoczesne rozwiązania technologiczne. Hackhaton, wspierany przez GovTech Polska, w tym roku odbędzie się online w dniach 27-29 listopada.

MF chce narzędzi do digitalizacji papierowych dokumentów i powiązania ukrytych danych
Źródło: shutterstock.com

Na HackYeah jesteśmy od początku, czyli od 2017 r., kiedy jako pierwsza skarbówka na świecie zaproponowaliśmy zadanie dla specjalistów IT. Wtedy chodziło o współpracę w zakresie uszczelnienia systemu podatkowego. Dzisiaj wciąż dostrzegamy potencjał, jaki daje nam współpraca z innowatorami i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań administracji skarbowej. Dlatego i w tym roku nie mogło nas tutaj zabraknąć – mówi szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Trzy zadania minfintech

W tym roku Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ogłaszają aż 3 wyzwania kierowane do specjalistów IT z całego świata:

 • Follow the river to reach the sea czyli po nitce do kłębka - to zadanie polegające na stworzeniu rozwiązań, które na podstawie powszechnie dostępnych danych powiążą fakty dotychczas pozostające w ukryciu,
 • Digital Tax, czyli pomóż skarbówce ogarnąć papiery poprzez zbudowanie nowego zdigitalizowanego rozwiązania, które wykorzysta technologię transformacji dokumentu papierowego do jego edytowalnej postaci cyfrowej,
 • Treasury of the Taxpayer, czyli aplikacja, która na podstawie danych podanych przez użytkownika będzie proponować i przypominać o istotnych terminach podatkowych, udzieli niezbędnych informacji i wskaże, jakie kroki powinien podjąć użytkownik.

Łączna pula nagród w zadaniach MF i KAS wynosi aż 105 tys. złotych.

Więcej na hackyeah.pl/tasks-prizes/#tasks.

Obejrzyj webinary i poznaj zadania

MF zaprasza na 3 webinary, które opowiadają o zadaniach:

 • gdzie: Facebook HackYeah, streaming on-line
 • kiedy: 25 listopada
 • godzina: 17:00 – 17:30
  • 17:00 - Zadanie: Treasury of the Taxpayer
  • 17:10 – Zadanie: Follow the river to reach the sea
  • 17:20 – Zadanie: Digital Tax

Znajdź nas na Discord - platformie komunikacji z uczestnikami HackYeah.

hackyeah.pl

Kontrola