Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Mały biznes stawia na outsourcing księgowości

05.05.2017 09:00 (aktualizacja: )

Mały biznes stawia na outsourcing księgowości

Prowadzenie księgowości i obsługa kadrowo-płacowa to jedne z najpowszechniej zlecanych przez firmy na zewnątrz usług. Najczęściej decydują się na to przedsiębiorstwa handlowe i budowlane, a najrzadziej – działające w branży turystycznej oraz prawnej i administracyjnej.

 

mały biznes stawia na outsourcing księgowości
Źródło: FORUM

Jakich usług poszukują firmy?

Według analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl, łączący w czasie rzeczywistym poszukujących usług z ich dostawcami, firmy częściej poszukują obsługi księgowej (71%) niż obsługi kadrowo-płacowej (25%). Tylko 4% firm poszukiwało jeszcze innego rodzaju usług – zwłaszcza doradczych w zakresie prowadzenia księgowości. Branża zleceniodawcy

Niemal jedna czwarta zapytań o usługi księgowe lub kadrowo-płacowe złożonych w serwisie Oferteo.pl pochodziło z firm działających w branży handlowej. W dalszej kolejności zapytania pochodziły z firm budowlanych (13%), transportowych i logistycznych (7%), przemysłowych, medycznych, edukacyjnych oraz informatycznych (po 5%). Najrzadziej tego typu usługi zlecały na zewnątrz firmy z branży turystycznej (2%) oraz prawnej i administracyjnej (1%). 

Firmy handlowe zdecydowanie częściej poszukiwały całościowej obsługi księgowej (71%) natomiast obsługą kadrowo-płacową było zainteresowanych 27% z nich. Pozostałe 2% zapytań dotyczyło innego rodzaju usług. 

– Firmy w coraz większym stopniu przenoszą poszukiwania usługodawców do Internetu – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Dzięki temu można łatwo i szybko znaleźć opinie na temat zleceniobiorcy. Warto zaznaczyć, że outsourcowanie usług księgowych jest praktyką powszechnie stosowaną przez najmniejsze firmy lub osoby prowadzące jednoosobową działalność, które dzięki temu mogą zaoszczędzić czas i mieć gwarancję solidnie wykonanej pracy.  

Księgowa poszukiwana przez małą firmę  

Według analizy Oferteo.pl to właśnie osoby fizyczne prowadzące własną działalność najczęściej poszukują usług księgowych – 57% zapytań złożonych w serwisie pochodziło właśnie od nich. Drugą co do liczebności grupą zapytań były pochodzące ze spółek kapitałowych – 32%. Od fundacji lub stowarzyszeń pochodziło 7% zapytań, a od spółek osobowych (jawnych lub partnerskich) – 4%. 

W przypadku osób fizycznych prowadzących własną działalnosć 80% zapytań dotyczyło kompleksowego prowadzenia księgowości, a 16% obsługi kadrowo-płacowej, pozostałe 4% dotyczyło jeszcze innego rodzaju usług.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 400 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2016 roku przez podmioty poszukujące usług księgowych oraz kadrowo-płacowych.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Źródło: informacja prasowa www.oferteo.pl