Loteria paragonowa: Śpiesz się z rejestracją październikowych paragonów

30.10.2015 10:00 (aktualizacja: )

Tylko do końca października można rejestrować paragony wydane w tym miesiącu. Zostały tylko dwa dni, by wziąć udział w pierwszy losowaniu nagród. Paragon od fryzjera czy kosmetyczki daje dodatkową szansę na nagrodę kwartalną.

Loteria paragonowa: Śpiesz się z rejestracją październikowych paragonów

Źródło: YAY foto

Loteria paragonowa bije rekordy popularności. Jak pamiętamy, w ciągu pierwszych pięciu dni Polacy zarejestrowali ponad milion paragonów. Liczba ta rosła lawinowo. Ostatnie doniesienia mówią o 12,5 mln zgłoszonych paragonów.

>>> Jakie elementy musi mieć paragon, by zgłosić go do loterii? <<<

Jeśli ktoś chce wziąć udział w pierwszym losowaniu nagród, które odbędzie się 16 listopada (będzie dotyczyło paragonów wystawionych i zarejestrowanych na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl w październiku), musi się spieszyć. Termin zgłaszania październikowych dowodów zakupu z kasy fiskalnej mija z końcem tego miesiąca. Będzie można wygrać samochód Opel Astra oraz 2 x iPad Air 2. Losowanie będzie transmitowane na żywo w TVP Regionalna o godz. 21:00.

Paragony od fryzjera i kosmetyczki premiowane podwójnie

Raz na kwartał będzie odbywało się losowanie nagrody specjalnej, czyli auta Opel Insignia. Pierwsza okazja do wygrania tego samochodu 18 stycznia 2016 roku. Szansę na wygraną będą mieli podatnicy, którzy w okresie od 1 października do końca 2015 roku zarejestrują paragon od fryzjera lub kosmetyczki. Fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne to pierwsza premiowana branża, w której nader często klienci nie otrzymują paragonów fiskalnych, a więc przychód tych usługodawców nie jest rejestrowany na kasie fiskalnej i odbywa się w szarej strefie. Aby zmniejszyć skalę tego procederu i wyrównać szanse na uczciwą konkurencję, Ministerstwo Finansów za pośrednictwem zwykłego obywatela chce zdyscyplinować nieuczciwych fryzjerów i kosmetyczki. Podatnik zachęcony możliwością zdobycia nagrody w losowaniu, będzie pamiętał o paragonie, a wręcz ma domagać się jego wydania. W ten sposób rośnie świadomość podatników, a niejeden zapominalski usługodawca powinien poczuć się zawstydzony i pilnować wydawania paragonów klientowi.

ks