Który urząd skarbowy jest przyjazny przedsiębiorcy?

Redakcja PIT.pl

Już prawie od 20 lat przedsiębiorcy oceniają jakość obsługi podatników przez urząd skarbowy, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników fiskusa. Sprawdź, czy twój US znalazł się wśród 60 wyróżnionych w 19. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.


Źródło: MF

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów odbyła się 21 kwietnia 2022 r. w siedzibie BCC w Warszawie.

O konkursie

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową, a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.

Przedstawiciele biznesu wyróżnili 60 urzędów, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Wysoki standard od zawsze! Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku

Wśród nagrodzonych znalazł się urząd, który otrzymywał wyróżnienie we wszystkich 19. edycjach Konkursu – Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych wyróżniono w województwie śląskim.

Partnerskie relacje Krajowej Administracji Skarbowej z przedsiębiorcami

Gratulując laureatom Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej.

Dziękuję Państwu za ogromny wkład w budowanie przyjaznej administracji skarbowej. Państwa postawa pokazuje, że można być skutecznym i jednocześnie przyjaznym dla podatników. Potwierdzili to przedsiębiorcy, którzy wyróżnili Państwa urzędy - powiedziała Magdalena Rzeczkowska.

Naczelnikom i pracownikom nagodzonych urzędów podziękowała również Zastępca Szefa KAS Anna Chałupa. Wiceminister podkreśliła też znaczenie relacji administracji skarbowej z przedsiębiorcami i zaznaczyła, że KAS wspiera ich w wykonywaniu obowiązków.

Przedsiębiorcy są szczególną grupą naszych partnerów, ponieważ stanowią siłę napędową gospodarki. Zmieniając administrację skarbową w centrum stawiamy podatników, w tym również przedsiębiorców. Chcemy, aby każdy z nich miał poczucie, że Krajowa Administracja Skarbowa go wspiera - wskazała Anna Chałupa.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu i biorącym w nim udział przedsiębiorcom podziękowała naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Mokotów Iwona Sadrzak. Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom za oddane głosy, które potwierdziły, że nasze wsparcie, zrozumienie i profesjonalizm spełniają ich oczekiwania. Zadowolenie klientów jest dla nas szczególną motywacją - powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

Materiały

Lista laureatów 19. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy20220421​_Wyniki​_Konkursu​_USPP​_edycja​_XIX.pdf 0.39MB

Kontrola