Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Którą wersję PIT-11 wypełnić w 2017 roku?

Iwona Maczalska 17.02.2017 09:00 (aktualizacja: )

Płatnikom podatku PIT zostały niecałe dwa tygodnie na sporządzenie i wysłanie informacji PIT-11. Przed przekazaniem jej do podatnika i urzędu skarbowego warto jednak sprawdzić jaka wersja druku PIT-11 ma zastosowanie do rozliczeń za 2016 rok.

 

Źródło: YAY foto

Płatnik podatku PIT, który ze względu na zatrudnianie osób pobierał w 2016 roku zaliczki na podatek PIT zobowiązany jest do sporządzenia i przekazania informacji PIT-11 zarówno do podatnika jak i urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania podatnika – najpóźniej do 28 lutego 2017 roku. Warto przy tym pamiętać, że deklaracje przekazywane urzędowi skarbowemu przesłać należy we wskazanym terminie wyłącznie w formie elektronicznej. Termin przekazania druków w formie papierowej upłynął ostatniego dnia stycznia.


PIT-11 w formie papierowej do podatnika

Do 28 lutego płatnik ma prawo wysłać w formie papierowej druk PIT-11 wyłącznie do podatników. PIT-11 jest informacją o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy za rok ubiegły. Ze względu na to, że formularz ten często ulega modyfikacjom warto zwrócić uwagę, czy program komputerowy z którego korzystamy, bądź druk PIT-11, który ręcznie wypełniamy występuje we właściwej wersji. Przesłanie druku w wersji nieaktualnej może się bowiem spotkać z różną odpowiedzią urzędów skarbowych.


23 wersja druku PIT-11 za 2016 rok

W rocznych rozliczeniach PIT za 2016 rok zastosowanie ma druk informacji PIT-11 w wersji 23.

Aktualny druk w formie Excel oraz w formie PDF można pobrać korzystając z poniższej tabeli:

BezpłatneSMSOpis deklaracji
PIT-11 (23)Informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy

Iwona Maczalska, PIT.pl