Konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

21.04.2016 09:00 (aktualizacja: )

Po raz 14. startuje ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Finansów i Business Center Club „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Przedsiębiorcy wybierają w nim najlepsze urzędy skarbowe w drodze konkursu. Przedsięwzięcie promuje wysokie standardy obsługi klienta oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi i przedsiębiorcami. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2016 r.

 14. edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Źródło: YAY foto

Konkurs jako ogólnopolskie niekomercyjne przedsięwzięcie przeprowadzono po raz pierwszy w 2003 r. Coroczne wyróżnienia są wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów skarbowych, tym samym dla umiejętności i kompetencji pracowników administracji podatkowej.

Jak wygląda konkurs? Przedsiębiorcy wypełniają ankiety, w których wybierają najlepiej ich zdaniem funkcjonujące urzędy skarbowe w Polsce. Oceniają jakość obsługi w urzędach oraz łatwość komunikacji i kompetencje ich pracowników. Te urzędy skarbowe, które zdobędą największą ilość punktów w ankietach, otrzymają tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". Prawo używania tytułu przysługuje przez 1 rok, do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

W akcji chodzi też o lepsze wzajemne poznanie praw i obowiązków, którą towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw oraz o rzetelne i terminowe rozliczanie się z podatków.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej Business Centre Club.

Źródło: MF