Kolejna przerwa w PUE ZUS

09.06.2016 10:00 (aktualizacja: )

Kolejna przerwa w PUE ZUS

W nocy z 9 na 10 czerwca br. ZUS ogłosił kolejną przerwę w dostępie do PUE ZUS z powodu prac serwisowych. Oby nie przeszkodziło ona przedsiębiorcom w terminowym złożeniu deklaracji ZUS DRA w programie PŁATNIK.

Kolejna przerwa w PUE ZUS

Źródło: YAY foto

Dziś na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawił się komunikat o nocnych pracach serwisowych na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dziś po godzinie 23 Portal PUE będzie niedostępny.
To istotna informacja dla tych płatników składek ZUS, którzy na taka późną porę zaplanowali sobie wysłanie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA.

Źródło: ZUS

Dla osób fizycznych prowadzących własną firmę i opłacających składki za siebie, termin uregulowania należności za ZUS przypada właśnie na 10. dnia każdego miesiąca. A wiadomo, że większość drobnych przedsiębiorców opłaca składki pod koniec terminu.

To juz kolejny raz, gdy ZUS planuje prace konserwacyjne w takim terminie.Miesiąc temu również były kłopoty z platformą PUE ZUS i wysyłką dokumentów z programu PŁATNIK.

Zapłać składki - dokumenty mogą być złożone po terminie

Ważna rada w takiej sytuacji - najważniejsze to terminowo opłacić składki do ZUS. Jeśli będzie kłopot z elektroniczną wysyłką deklaracji rozliczeniowej, to zawsze można złożyć jej papierową wersję lub dosłać w późniejszym terminie, gdy program PŁATNIK będzie płynnie działał. ZUS już kilka razy ogłaszał, że nie ukarze za dokumenty przekazane po terminie.

/ks