Kolejna awaria programu Płatnik i portalu PUE

Iwona Maczalska 27.11.2014 10:00 (aktualizacja: )

Kolejna awaria programu Płatnik i portalu PUE

Osoby korzystające z portalu PUE oraz programu Płatnik mogą spodziewać się występowania czasowych utrudnień w dostępie do tych usług.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na swojej stronie internetowej o problemach technicznych systemów ZUS. Problemy te mogą spowodować czasowe ograniczenia w dostępie do portalu PUE jak i samego programu Płatnik.

Program Płatnik
Źródło: Thinkstock

 

Problemy techniczne portalu ZUS - to już kolejna awaria

Usterki techniczne programów i portali internetowych udostępnianych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdarzają się coraz częściej. Przypominamy, że ostatnia awaria miała miejsce 15 października. Wówczas problem dotyczył przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS i wynikał z awarii technicznej węzłów przyjmujących dokumenty.

Ze względu na coraz częściej powtarzające się utrudnienia nie warto zostawiać wysyłki dokumentów przez internet na ostatnią chwilę. W razie jakichkolwiek wątpliwości polecamy dodatkowy kontakt z ZUS w celu upewnienia się, że wysłane przez nas dokumenty zostały dostarczone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych konsekwencji związanych z nieterminiowym przekazaniem dokumentów.

Iwona Maczalska,
VAT.pl