Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Kiedy otrzymamy PIT-11 od pracodawcy?

Katarzyna Sudaj 16.02.2017 09:00 (aktualizacja: )

Gdy pracownicy otrzymują informacje PIT-11 o wysokości dochodów otrzymanych w 2016 roku, co gorliwsi i ci, którzy liczą na szybki zwrot podatku, składają swój roczny PIT w urzędzie skarbowym. Okres rozliczeń rocznych powoli zbliża się do pierwszej fali składania deklaracji podatkowych PIT-37.

 

Źródło: YAY foto

Aby rozliczyć się z podatku, musimy najpierw zebrać informację o wszystkich dochodach osiągniętych w trakcie 2016 roku. Dla przeważającej części pracowników, źródłem tej informacji będzie formularz PIT-11, który otrzymają od swojego pracodawcy. Jeśli zmienialiśmy miejsce zatrudnienia w trakcie roku, a pierwsze wynagrodzenie z nowego zakładu pracy zostało wypłacone jeszcze w trakcie 2016 roku, to otrzymamy dwa druki PIT-11. A nawet więcej, jeśli częściej zmienialiśmy pracodawcę lub byliśmy zatrudnienie w dwóch miejscach równocześnie. Po jednym PIT-11 z każdego miejsca pracy.


Pracodawca ma czas do końca lutego

Ustawowy termin na przekazania informacji PIT-11 z danymi o dochodach za 2016 rok mija we wtorek 28 lutego 2017 roku o północy. Pracodawca musi przekazać dwa identyczne druki. Jeden do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej, a drugi swojemu pracownikowi. Jeśli pracodawca wysyła formularz PIT-11 do pracownika w wersji drukowanej, listem poleconym, to ważne aby termin nadania przesyłki nie przekraczał daty 28 lutego br. Dlatego takiemu pracownikowi deklaracja PIT-11 może zostać fizycznie dostarczona dopiero w pierwszych dniach marca, jednak jest to zgodne z prawem.

Katarzyna Sudaj, PIT.pl