Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Już jutro zmiana czasu zimowego na letni. Czas na przestawienie zegarków

Iwona Maczalska

Już w najbliższy weekend zmieniamy czas zimowy na letni, oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę musimy przestawić nasze zegarki o godzinę do przodu. Czy to będzie już ostatnia zmiana czasu?

Już w najbliższy weekend z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca możemy spodziewać się zmiany czasu zimowego na letni. Musimy zatem pamiętać o przesunięciu naszych zegarków o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. Na kolejną zmianę czasu poczekamy aż do października. Wtedy przestawimy zegarki o godzinę do tyłu z 3:00 na 2:00.

 

Ostatnia zmiana czasu w marcu 2021 roku

Zmiana czasu dobywająca się dwa razy do roku (z zimowego na letni i z letniego na zimowy) od zawsze budziła wiele kontowersji. Na szczęście już niedługo możemy spodziewać się wyeliminowania tego obowiązku. 26 marca 2019 roku posłowie Europarlamentu zdecydowali, że ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w marcu 2021 roku. Posłownie zostawili jednak krajom pewną dowolność w tym zaresie bowiem kraje, które będą chciały zachować czas letni - ostatniej zmiany czasu dokonają w marcu 2021 roku, a kraje, które będą chciały zachować czas zimowy - w październiku 2021 roku.