Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

JPK_FA wyślesz za pomocą programu MF e-mikrofirma

Iwona Maczalska

Od 1 lipca przedsiębiorcy na żądanie organu skarbowego będą zobowiązani przestawić w formie elektronicznej m.in. plik JPK_FA. Przygotowanie takiego pliku umożliwi podatnikowi bezpłatny program Ministerstwa Finansów e-mikrofirma.


<< Kto będzie zobowiązany do przygotowania JPK_FA na żądanie US”


Kilka dni temu pisaliśmy o zmieniających się od lipca przepisach ordynacji podatkowej. W myśl zmian od 1 lipca przedsiębiorca na żądanie skarbówki zobowiązany będzie do przesłania jednolitych plików kontrolnych – również tych bezpośrednio niedotyczących podatku VAT. Pliki te dotyczyć będą danych o wystawionych fakturach, prowadzonych księgach podatkowych, czy też firmowym magazynie. Chodzi w szczególności o pliki JPK_FA, JPK_MAG, JPK_WB, JPK_KR, JPK_PKPiR JPK_EWP. Więcej na temat zmian przeczytasz w artykule ,, JPK na żądanie organów kontrolujących - zmiany od 1 lipca 2018 roku”

 

W programie MF przygotujesz plik JPK_FA

Okazuje się, że jednym z programów, w którym mikroprzedsiębiorca będzie mógł bezpłatnie wystawiać faktury oraz tworzyć i wysyłać sprawozdania w postaci pliku JPK_FA będzie ministerialny program e-mikrofirma. Trwają prace nad rozszerzeniem funkcjonalności programu, który aktualnie służy do wysyłki plików JPK_VAT, a od 1 lipca ma umożliwiać tworzenie oraz wysyłkę również plików JPK_FA. Nie ma zatem konieczności zaopatrywania się w kosztowne oprogramowanie do e-fakturowania.