IGH-1 składany do 23 października 2017 r. wyślesz przez Internet

Iwona Maczalska 11.10.2017 10:00 (aktualizacja: )

Podatnicy rozliczający się z dochodów pochodzących z gier hazardowych za III kwartał 2017 roku, mogą to zrobić przez Internet. Posłuży do tego interaktywny druk IGH-1.

 IGH-1 składany do 21 października wyślesz przez Internet

 IGH-1: dochody z gier hazardowych / Źródło: YAY foto

 

Ministerstwo Finansów przygotowało nowy, interaktywny formularz IGH-1 oraz jego załącznik IGH-1/A. Formularz ten skierowany jest do podmiotów uzyskujących przychody z tytułu urządzania gier hazardowych. Aktualnie zbliża się termin rozliczenia dochodów z III kwartału 2017 roku.

<< Wyjaśnienia MF ws. gier na automatach >>

Rozliczenie IGH-1 tylko do 23 października

Dochody z tytułu urządzania i prowadzenia działalności w zakresie gier hazardowych należy rozliczyć najpóźniej do 21. dnia miesiąca następującego po każdym kwartale kalendarzowym. Ponieważ termin 21 października przypada w 2017 roku w sobotę, ostateczny termin na rozliczenie druku IGH-1 zostaje przesunięty na poniedziałek 23 października. Data ta dotyczy dochodów uzyskanych w III kwartale 2017 roku.

IGH-1 przez Internet za pośrednictwem e-deklaracji

Druku IGH-1 oraz jego załącznika IGH-1/A nie trzeba już drukować i ręcznie wypełniać. Dzięki interaktywnej wersji przygotowanej przez resort finansów wysyłki można dokonać za pośrednictwem serwisu e-deklaracje Ministerstwa Finansów.

Iwona Maczalska, PIT.pl