Dziś w TVP Wielki Test o Podatkach

25.04.2016 09:00 (aktualizacja: )

W poniedziałek 25 kwietnia o godz. 20.25 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test o Podatkach, organizowany już po raz drugi przez Ministerstwo Finansów. Gwarantujemy, że będzie to wieczór wspólnej zabawy, pełen nietuzinkowych odkryć. Postaramy się udowodnić, że wbrew pozorom podatki potrafią być ciekawe.

 Dziś w TVP Wielki Test o Podatkach

Źródło: YAY foto

Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? Co wiemy o podatkach? Jakie są podatki w innych krajach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź, biorąc udział w naszym Wielkim Teście o Podatkach.

W poniedziałek odkryjemy przed telewidzami i internautami rąbek naszych tajemnic. Na pytania dotyczące podatków, zasad rozliczania PIT-ów czy praktyk w innych krajach odpowiedzą m.in. aktorzy, ekonomiści, sportowcy i dziennikarze. Nad poprawnością odpowiedzi będzie czuwać grono ekspertów, wśród nich wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Gospodarzami programu tradycyjnie już będą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Oprócz telewidzów, do włączenia się do zabawy zapraszamy wszystkich internautów. Będą oni mogli odpowiadać na pytania zadane w trakcie programu na stronie Interia.pl lub na smartfonach po ściągnięciu aplikacji Wielki Test TVP.

Zapraszamy też do odwiedzenia specjalnej strony internetowej, która towarzyszy tegorocznej edycji testu: http://www.wielkitestopodatkach.tvp.pl/ , na której znajdziesz wiele ciekawostek, materiałów edukacyjnych i wideo. Po emisji trafi tam również test uzupełniony o relację z wydarzenia.

Wielki Test o Podatkach to jedno z wielu działań edukacyjnych Ministerstwa Finansów. „Im wyższy jest poziom naszej edukacji finansowej, tym łatwiej podejmujemy życiowe decyzje. Mamy nadzieję, że nasze akcje edukacyjne pomagają obywatelom w lepszym rozumieniu świata finansów”– mówi rzecznik prasowy ministra finansów Waldemar Grzegorczyk. Test powstaje we współpracy z Telewizja Polską. W ubiegłym roku Wielki Test o Podatkach zgromadził przed telewizorami prawie 1,4 mln widzów, a sam test on-line rozwiązywało ponad 230 tys. internautów.

Źródło: Izba Skarbowa w Szczecinie, MF