Bon turystyczny dostępny dla 943 tys. rodzin. Kto skorzysta?

Iwona Maczalska

Niektóre rodziny nadal mogą aktywować bon turystyczny i zapłacić nim za letni wypoczynek. Powinny się jednak śpieszyć. Mają na to czas wyłącznie do końca września.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że spora część rodzin nadal może skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Mowa o aż 943 tys. rodzin. Sprawdź, jak pobrać i aktywować bon.

 

Źródło: shutterstock

Dzieci urodzone od października do grudnia 2021 a prawo do bonu

ZUS wyjaśnia, że rodzice dzieci urodzonych od października do grudnia 2021 roku również mają prawo do skorzystania z bonu. Jak informuje ZUS ,, Rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet, jeśli złożyli wniosek o 500 plus po 31 grudnia 2021 r., ale w ciągu 3 miesięcy od narodzin dziecka. Chodzi o dzieci urodzone od października do grudnia".

Jak aktywować bon turystyczny?

Rodziny zainteresowane wykorzystaniem swojego bonu turystycznego muszą go w pierwszej kolejności aktywować. Aby aktywować bon niezbędne jest posiadanie konta w platformie usług elektronicznych PUE ZUS. Aktywacja bonu za pośrednictwem PUE jest aktualnie jedyną drogą, która umożliwia pobranie i dokonanie płatności za pośrednictwem bonu. W jaki sposób założyć konto w PUE ZUS? Gotową instrukcję znajdziesz w artykule ,, Bon turystyczny. ZUS podpowiada jak założyć konto na PUE”.

Bon turystyczny ważny tylko do 30 września

Zbliżające się wakacje to może być ostatnia szansa na skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego. W myśl najnowszej ustawy dotyczącej bonów turystycznych, ostateczny termin dokonywania płatności bonem przypada dnia 30 września 2022 roku. Po wspomnianym terminie płatność w tej formie nie będzie możliwa.