9 czerwca Dzień Księgowego

Redakcja PIT.pl

Dzień 9 czerwca na stałe zagościł już w kalendarzu jako Dzień Księgowego. To dzień, w którym oczy społeczeństwa zwrócone są w stronę tej profesji. Jakże trudnym zawodzie ostatniego roku, gdzie ciągłe zmiany w prawie podatkowym spędzają sen z powiek.

Wszystkiego co najlepsze życzy zespół PIT.pl


W dniu Waszego Święta - Dnia Księgowego - przyjmijcie od całej redakcji życzenia stabilizacji i pewności - przepisów prawnych, podatków, zasad księgowania. Życząc Wam szczęścia mamy nadzieje, że podatki będą prostsze i niższe, a zasady rozliczeń - precyzyjniejsze. Mamy nadzieje, że nie będziecie musieli tak często sięgać po interpretacje indywidualne dla swoich klientów.

Aby każdy dzień Waszej pracy stał się małym świętem i dawał powody do świętowania drobnych i większych sukcesów.

Zespół PIT.pl

» Czy biura rachunkowe chcą przywrócenia licencji zawodu księgowego? [badanie OSCBR]

» Polski ład 1.0 - więcej pracy i szkoleń, mniej wolnego czasu dla księgowych

 

Historia Dnia Księgowego

Dzień Księgowego ustanowiło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, które w ten sposób chciało zwrócić uwagę na osoby zajmujące się księgowością zawodowo. Społeczność trudniąca się tym wymagającym i odpowiedzialnym zawodem posiada jednak znacznie dłuższą historię. Już w 1907 roku w Warszawie powstał Związek Buchalterów, przekształcony później w „Związek Księgowych w Polsce”, a po wojnie w dzisiejsze „Stowarzyszenie Księgowych w Polsce”.

Księgowość