Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

2000 zł postojowego i dodatku do pensji dla zleceniobiorców oraz samozatrudnionych

Iwona Maczalska 12.11.2020 15:00 (aktualizacja: )

W rządzie prowadzone są intensywne prace nad nową formą wsparcia, tym razem dedykowaną zleceniobiorcom (na umowie zlecenie, dzieło, umowie agencyjnej) oraz osobom samozatrudnionym. Postojowe ma być comiesięcznym dodatkiem do pensji w kwocie 2000 zł.

» Premier Morawiecki: 10 działań antykryzysowych dla firm

Minister Gowin rozbudził nadzieje na kolejne formy wsparcia. Tym razem pomoc będzie dedykowana zleceniobiorcom oraz osobom samozatrudnionym. Podczas rozmowy z PAP Minister Gowin zdradził, że ,,Intensywnie pracujemy nad rozporządzeniem, które pozwoli dofinansować wynagrodzenia pracowników branż dotkniętych nowymi obostrzeniami w wysokości ok. 2000 zł”.

Postojowe dla pracowników i samozatrudnionych

Źródło: shutterstock

2000 zł postojowego również dla samozatrudnionych

Jak się okazuje nowa pomoc ma zostać skierowana również dla osób samozatrudnionych oraz mikrofirm. Jak donosi PAP – postojowe ma zostać przedłużone. ,,To jest instrument ważny zwłaszcza dla mikrofirm – miesięcznie oznacza to zasilenie budżetu takiej firmy o kwotę ok. 2 tys. zł” – podkreślił Minister Gowin  trakcie rozmowy z PAP.

» Tarcza 5.0 oraz 6.0 nie dla wszystkich przedsiębiorców

Nowa pomoc tylko dla branż objętych restrykcjami

Choć szczegóły pomocy nie są jeszcze znane (nie pojawił się projekt nowego rozporządzenia), to wiadomym jest, że nie wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy skorzystają z dodatku w kwocie 2000 zł. Pomoc ta ma być bowiem ściśle powiązana z ostatnio wprowadzanymi w kraju restrykcjami. Skorzystają z niej bowiem wyłącznie przedsiębiorcy i pracownicy z branży gastronomicznej, handlowej (w tym. min. meblarskiej), hotelarskiej, eventowej, fitness, czy kulturowej.

2000 zł postojowego już niebawem

Jak zdradził minister Gowin - przedsiębiorcy nie będą musieli długo czekać na pomoc od państwa. Wszystkie nowe formy pomocy będą obowiązywały z mocą wsteczną, od dnia wprowadzenia nowych obostrzeń. Pozwoli to na przekazanie pomocy osobom wymagającym aktualnie najpilniejszego wsparcia.

Świadczenie postojoweKoronawirus w PolsceHOT