Zmiany w terminie uruchomienia portalu podatkowego e-Podatki

02.09.2014 10:00 (aktualizacja: )

18 sierpnia uruchomiono część ogólnodostępną Portalu Podatkowego. Wśród danych, dostępnych bez logowania, podatnicy znajdą, m.in., informacje podatkowe, a w nich kursy online i prezentacje o podstawowych zasadach systemu podatkowego, informacje o zmianach w przepisach podatkowych i ich wykładnię, prawach i obowiązkach podatników, informacje o ulgach i zwolnieniach, linki do portalu Ministerstwa Finansów oraz do strony umożliwiającej sprawdzenie poprawności ważności numerów VAT kontrahentów unijnych. W tej części Portalu umieszczane będą wszelkiego rodzaju formularze, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i tradycyjne, do wydruku, a także instrukcje ich wypełniania. Udostępniona została także możliwość wyszukiwania danych kontaktowych jednostek administracji podatkowej, organizacji pożytku publicznego oraz interpretacji prawa podatkowego.

Portal podatkowy e-Podatki Ministerstwa Finansów

Źródło Thinkstock

W związku z renegocjacją kontraktu z Generalnym Wykonawcą, termin produkcyjnego uruchomienia Portalu Podatkowego został przesunięty na połowę marca 2015 roku. W tym terminie, tak jako to pierwotnie planowano, Portal Podatkowy umożliwiać będzie załatwienie spraw z zakresu podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej.

Uruchomienie Portalu Podatkowego w zakresie możliwości składania deklaracji PIT-37 wraz z możliwością jego wstępnego wypełnienia danymi pochodzącymi z informacji od płatników (tzw. PFR) planowane jest od stycznia 2015 r.

Źródło: US w Nowym Tomyślu