Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Rzecznik MŚP prosi o wydłużenie terminu rejestracji tzw. małego ZUS

03.01.2019 08:45 (aktualizacja: )

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców złożył wniosek do Premiera z prośbą o wydłużenie do końca stycznia terminu rejestracji dla beneficjentów tzw. małego ZUS. Obecny termin mija już we wtorek 8 stycznia 2019 roku.

W piśmie z dnia 31.12.2018 r. do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Rzecznik MŚP Adam Abramowicz wnioskuje o wydłużenie do końca stycznia 2019 r. możliwości skutecznego zawiadomienia ZUS o zmianie tytułu ubezpieczenia działalności przez beneficjentów przepisów o tzw. małym ZUS.

Dlaczego mały ZUS trzeba zgłosić już do 8 stycznia?

– Utrzymanie terminów zmiany kodów w ZUS na dzień 08.01.2019 r. pozbawi tysiące potencjalnych beneficjentów małego ZUS możliwości skorzystania z szansy jaką dała przedsiębiorcom Konstytucja Biznesu. Niestety wielu przedsiębiorców – zwłaszcza tych którzy ledwo wiązali koniec z końcem, właśnie z powodu obciążeń  ZUS – wciąż nie wie o małym ZUS. Dla mediów nie był to atrakcyjny temat, biura prawno-księgowe rozliczające firmy nie zawsze informowały o nowych możliwościach, a z komunikatów na stronie internetowej ZUS korzystają głównie ci, którzy mają dostęp do Internetu.

Mały ZUS w przykładach

Ustawa o małym ZUS jest jedną z 5 szans dla biznesu przygotowaną przez Pana Premiera. Stąd mój apel skierowany właśnie do Prezesa Rady Ministrów – mówi Adam Abramowicz.

Źrodło: www.rzecznikmsp.gov.pl

 

Niski ZUSZUS