Problemy dla PŁATNIKów ZUS z certyfikatem

ZUS uzupełnił wczorajszy komunikat dla płatników składek ZUS korzystających z certyfikatów kwalifikowanych wydanych przez Sigillum PCCE:

Poświadczenie przyjęcia dokumentów nastąpi bezzwłocznie po weryfikacji złożonego podpisu elektronicznego, która może potrwać kilka dni!!!

Jeżeli wysłali Państwo, korzystając z programu Płatnik, przesyłkę z elektronicznymi dokumentami ubezpieczeniowymi podpisaną bezpiecznym podpisem elektronicznym złożonym przy użyciu zestawu zakupionego w Sigillum PCCE - przesyłka ta oczekuje w kolejce na weryfikację podpisu. W związku z tym nie należy podejmować żadnych kroków, mających na celu przyspieszenie uzyskania poświadczenia, a w szczególności prób ponownego wysyłania dokumentów lub rekonfiguracji programu Płatnik.

ZUS informuje, że w programie Płatnik po pobraniu list CRL wystawianych po dniu 7.04.2009 r. nie są poprawnie weryfikowane certyfikaty kwalifikowane Sigillum wydane przed tą datą, ponieważ obecnie listy CRL podpisywane są nowym zaświadczeniem certyfikacyjnym. Mimo to można - posługując się takim certyfikatem (o ile nie został unieważniony) - podpisać kierowaną do ZUS przesyłkę.

Wczorajszy komunikat:

ZUS wydał komunikat dla płatników składek korzystających z certyfikatów kwalifikowanych wydanych przez Sigillum PCCE. W związku z implementacją w dniu 7 kwietnia 2009 r. przez Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej SIGILLUM nowego zaświadczenia certyfikacyjnego dla usług kwalifikowanych mogą wystąpić opóźnienia w procesie potwierdzania autentyczności bezpiecznych podpisów elektronicznych weryfikowanych przy pomocy certyfikatów wystawionych przez to Centrum.

Poświadczenie przyjęcia dokumentów nastąpi bezzwłocznie po weryfikacji złożonego podpisu elektronicznego.

Źródło: ZUS