Pobierz e-pity 2018

Odzyskaj podatek zapłacony za dochody nieujawnione!

27.09.2013 10:00 (aktualizacja: )

Dziś mija ostatni dzień na złożenie wniosku o wznowienie postępowania, który otwiera drogę do odzyskania 75 % podatku !

Przypomnieć należy, iż wnioski o wznowienie postępowań podatkowych po wydaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. dochodów nieujawnionych można składać jeszcze tylko dzisiaj do godziny 23.59. Decydująca jest data stempla pocztowego nadania wniosku. Także podatnicy mają jeszcze kilkanaście godzin na złożenie wniosku. Ten czas powinien w zupełności wystarczyć na jego sporządzenie. Do złożenia wniosku wystarczy posiadać ostateczną decyzję organu podatkowego i powołać się na nią w samym wniosku.

Jeszcze przez cały dzisiejszy dzień do późnych godzin popołudniowych można zlecać ekspertom z Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych sporządzenie wniosków o wznowienie postępowania podatkowego i kierować do nich pytania w tym zakresie. W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem kancelaria wydłuża swój czas pracy aby wszyscy zdążyli złożyć takie wnioski.

Co z podatnikami którzy nie zdążą dzisiaj ze złożeniem wniosku? Czy tracą oni szansę na odzyskanie podatku? Nie wszyscy, bowiem ci którzy skarżyli decyzje organów podatkowych do sądów administracyjnych mogą składać takie wnioski bezpośrednio do tych sądów i mają dłuższy termin niż przy wznowieniu postępowania podatkowego. Mogą oni bowiem składać wnioski w terminie 3-miesięcznym od daty publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego – mają zatem czas jeszcze do 27 listopada 2013 r.
 

Artykuł ma charakter jedynie informacyjny i stanowi publikację zainspirowaną treścią artykułów prasowych, interpretacji organów podatkowych i orzeczeń sądów administracyjnych. Nie stanowi porady ani opinii podatkowej czy prawnej w rozumieniu art. 2 ust. 1 i art. 31 ustawy o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 1996 r. Nr 102, poz. 475, ze zm.) i jest odzwierciedleniem poglądów wyrażanych przez autorów publikacji. Małopolski Instytut Studiów Podatkowych Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za ewentualne skutki podejmowanych decyzji na ich podstawie.