Nowy certyfikat ZUS dla PŁATNIKA

W związku z wygaśnięciem z dniem 31 marca 2010 r. okresu gwarancyjnego związanego z zakończeniem działalności Centrum Certyfikacji dla ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie informuje, że od dnia 1 kwietnia 2010 r. wszyscy płatnicy składek przekazujący dokumenty ubezpieczeniowe poprzez transmisję danych w formie dokumentu elektronicznego - powinni dokonać importu do programu Płatnik nowego certyfikatu ZUS o nazwie PE-1-ZUS-EWD (dostępny pod adresem http://www.zus.pl/bip/pliki/PE-1-ZUS-EWD.pem). W przypadku nie dokonania zmian od dnia 1 kwietnia br. nie będzie możliwa komunikacja elektroniczna z ZUS.

Jednocześnie pobranie potwierdzeń i ich prawidłowa weryfikacja dla plików wysłanych do ZUS w oparciu o dotychczasowy certyfikat (RP-1-OOP-SDWI) możliwe będzie wyłącznie do dnia 31 marca br.

W celu ułatwienia dokonania niezbędnych zmian przygotowana została krótka instrukcja dostępna pod adresem http://www.zus.pl/platnik .

W przypadku pytań lub problemów do dyspozycji Państwa pozostają infolinie: 0 801 410 410 (czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00) oraz 0 801 446 002 (czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00) - opłaty za połączenia zgodne z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Redakcja: Rzecznik Prasowy ZUS