Loteria paragonowa MF. Pierwsze nagrody w listopadzie

Katarzyna Sudaj 03.07.2015 10:00 (aktualizacja: )

Każdy kto zgłosi paragon z kasy fiskalnej do loterii organizowanej przez Ministerstwo Finansów, będzie mógł wygrać jedno z aut, tablet lub notebook. Loteria ruszy 1 października 2015 r., a pierwsze losowania nagród odbędą się w listopadzie.

paragon z kasy fiskalnej

Źródło: East News

Zasady loterii paragonowej

"Każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł wziąć w niej udział, rejestrując na specjalnej stronie internetowej paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Losowanie nagród planowane jest raz w miesiącu. Co miesiąc do wygrania będzie nagroda główna – samochód osobowy Opel Astra oraz notebooki i tablety. Przewidziano też tablety dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Dodatkowo raz na kwartał odbędzie się losowanie spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży. Nagrodami specjalnymi w tych losowaniach będą Ople Insignia" - czytamy w komunikacie MF.

>>> Uwaga na fałszywe SMS-y o loterii paragonowej MF <<<

Cel loterii

W ten sposób urzędnicy chcą zachęcić konsumentów do pamiętania o paragonie przy dokonywaniu zakupów. A jeśli sprzedawca nie wydaje go odruchowo, to kupujący ma wyrobić sobie nawyk żądania dowodu zakupu. To droga wspierania legalnego handlu i uczciwej konkurencji.

Co jeszcze MF chce osiągnąć dzięki loterii paragonowej?

W lutym tego roku pisałam na łamach Bankier.pl o pomyśle resortu finansów na loterię paragonową w artykule „Wygraj auto za paragon”. 30 czerwca resort finansów podpisał umowę z konsorcjum spółek Unique One Sp. z o.o. oraz Nuorder Sp. z o.o. na przygotowanie i urządzenie Loterii Paragonowej oraz jej kompleksową obsługę. Z umowy wynika, że loteria ruszy 1 października 2015 r., natomiast pierwsze losowania nagród odbędą się w listopadzie. 

Katarzyna Sudaj, PIT.pl