Księgowi w pierwszej trójce najbardziej zadowolonych ze swojego zawodu

Ewelina Czechowicz

Programiści, księgowi i trenerzy interpersonalni - to trzy grupy zawodowe najbardziej zadowolone ze swojej pracy.  Co najbardziej wpływa na zadowolenie? Przede wszystkim dobry szef. To wynik badania firmy rekrutującej resume.io, które opisała "Rzeczpospolita".

Księgowi w pierwszej trójce najbardziej zadowolonych ze swojego zawodu
Źródło: shutterstock.com

Jak podaje Rzeczpospolita aż 87 proc. programistów na świecie jest bardzo zadowolonych ze swojej pracy. Również w Polsce to najbardziej szczęśliwa grupa zawodowa. Tuż za nimi są księgowi. Czy pracownicy księgowości w czasach pandemii są zadowoleni ze swojej pracy? Co cenią w swojej pracy? Czy epidemia koronowirusa to czas, że ta pracownicy księgowości są bezpieczni i zadowoleni z natłoku obowiązków?

Czy praca zdalna jest benefitem?

W przedstawionych przez Rzeczpospolitą danych wynika, że 83 % księgowych uważa się za szczęśliwych w pracy. Wskazują, że pandemia Covid-19 nie miała wpływu na sposób ich pracy, da się ją dostosować do warunków home office.

Serwis resume.io w czasie pandemii przebadał 3500 specjalistów z różnych zawodów i branż, a także z różnych krajów. 

10 najszczęśliwszych zawodów 
Zawód% pracowników, którzy są zadowoleni z pracy
1. Programiści87%
2. Księgowi83%
3. Trenerzy personalni79%
4. Inżynierowie

72%

5. Psychologowie66%
6. Specjaliści ds. marketingu61%
7. Nauczyciele54%
8. Pielęgniarki51%
9. Architekci49%
10. Ogrodnicy47%


Źródło: Resume.io 

W badaniu nie wyodrębniono Polski, jednak jak wynika z lutowego badania firmy rekrutacyjnej Devire, odczucia polskich pracowników są bliskie globalnych wyników – podaje Rzeczposopolita.