Jak skorzystać z ePłatnika?

24.04.2013 10:00 (aktualizacja: )

Dzieki Platformie Usług Elektronicznych każdy przedsiębiorca może przez internet wypełnić i złożyć dokumenty zgłoszeniowe  i rozliczeniowe. Sprawdź jak uruchomić ePłatnika i jak z niego korzystać.

Należy zalogować się do portalu internetowego pue.zus.pl, a następnie aktywować aplikację ePłatnik w zakładce „Ustawienia”.

Zapraszamy na bezpłatne dyżury
podatkowe
. Kolejne konsultacje
już 30 kwietnia.

Możecie Państwo nadać także innemu użytkownikowi uprawnienia do obsługi aplikacjiePłatnikw Państwa imieniu. Dzięki temu można upoważnić np. księgową czy pracownika biura rachunkowego do prowadzenia za Państwa spraw dotyczących ubezpieczeń społecznych. Użytkownik pue.zus.pl, w tym ePłatnika, może posiadać uprawnienia do obsługi wielu płatników składek.

Więcej informacji dotyczących korzystania z portalu pue.zus.pl znajdziecie Państwo w instrukcji użytkownika PUE zamieszczonej na portalu pod symbolem pomocy.

Instrukcja wyjaśnia szczegółowo obsługę aplikacji ePłatnik, a także pozostałych funkcjonalności portalu pue.zus.pl. Zawiera też słownik pojęć używanych na PUE i opis poszczególnych profili: dla ubezpieczo-nego, świadczeniobiorcy, płatnika itd.

Wygodnie przez internet

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS możecie Państwo zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób uzyskacie Państwo informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzicie wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS. Portal pełni też rolę elektronicznej skrzynki podawczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przedsiębiorcomudostępniono na pue.zus.plspecjalną aplikację ePłatnik, w której możecie Państwo przez Internet wypełnić i złożyć dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe. Więcej szcze-gółów w tej ulotce.

UsługaePłatnikjest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorców zatrudniających do 100 pracowników.

Łatwo i bezbłędnie z ePłatnikiem

Tworzenie dokumentów w ePłatnikujest teraz dużo łatwiejsze dzięki prostym w obsłudze kreatorom, które krok po kroku przeprowadzą użytkownika przez niezbędne czynności.

Poprzez ePłatnikamacie Państwo dostęp do danych w systemie informatycznym ZUS (dotyczących zarówno płatnika składek, jak i zgłoszonych przez niego ubezpieczonych). Dzięki temu podczas wypełniania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych unikniecie Państwo błędów i konieczności ich korekty.

<< czytaj całość

Źródło: ZUS