Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Dotacja dla zawieszających działalność

12.08.2010 11:00 (aktualizacja: )

W Sejmie znajduje się projekt – nr druku 3312 - ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wynika z niego, iż osoby, które zawiesiły działalność gospodarczą, mogą w tym czasie ubiegać się o dotację na biznes w powiatowym urzędzie pracy. Powyższe rozwiązanie jest bardzo korzystne dla samozatrudnionych.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie osiągną z niej dochodów, będą mogły rejestrować się jako bezrobotni. Projekt przewidują taką możliwość pod warunkiem zawieszenia działalności gospodarczej oraz wskazania późniejszego terminu jej rozpoczęcia. Do tego czasu będą mogli posiadać status bezrobotnego.

Raport specjalny Bankier.pl
E-DOTACJE 2010
Zamierzasz ubiegać się o e-dotację, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chcesz zwiększyć swoją szansę na jej pozyskanie? Ten raport jest właśnie dla Ciebie!

Osoba bezrobotna będzie mogła ubiegać się o dotację pod warunkiem, że w ciągu roku nie będzie prowadziła działalności. Samozatrudniony, który zawiesił działalność na maksymalny okres zawieszenia - 24 miesiące - będzie miał trudności z otrzymaniem dotacji. Do tych osób będą miały zastosowanie obecne przepisy. Mając status bezrobotnego, mogą złożyć wniosek o dotację, jeśli nie osiągają przychodów z prowadzenie firmy od co najmniej roku.

Dla przypomnienia: kwota dotacji wynosi sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia, około 19,9 tys. zł.

Anna Pokrywczyńska
VAT.pl & PIT.pl