Bon turystyczny dostępny już niebawem. Znamy konkretną datę

Iwona Maczalska

Kiedy będzie dostępny bon turystyczny w PUE ZUS? Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podał konkretną datę.

» Bon turystyczny. ZUS podpowiada jak założyć konto na PUE

Już niebawem rodziny będą mogły aktywować bony turystyczne w platformie PUE ZUS. Jak znaznaczył wiceminister rozwoju bony będzie można aktywować już 31 lipca. Od 25 lipca natomiast przedsiębiorcy uzyskają możliwość rejestrowania się za pośrednictwem PUE na liście podmiotów turystycznych.

» Jak uzyskać bon turystyczny? Aktywuj go w PUE

Aktywacj bonu turystycznego już 31 lipca

Rodziny zainteresowane skorzystaniem z bonu turystycznego, od dnia 31 lipca będą mogły dokonywać aktywacji bonów. Tego dnia bowiem w platformie usług elektronicznych PUE ZUS pojawi się zakładka umożliwiająca aktywowanie bonu. Gdzie jej szukać? Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpowiada, że w panelu bocznym w PUE - w zakładce ,,Ogólne”. Tam właśnie powstanie osobna zakładka dla osób chcących skorzystać z bonu turystycznego. 

Warto pamiętać, że gotowego bonu turystycznego nie znajdziemy w PUE. Po jego aktywacji zostanie on wysłany do rodziny w drodze SMS lub e-mail. 

Od 25 lipca możliwość rejestracji przedsiębiorców na liście podmiotów turystycznych

Trochę wcześniej, bo od 25 lipca przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się na liście podmiotów turystycznych, w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Rejestracja podmiotów odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem platformy PUE. Przedsiębiorcy również tam będą mieli dostęp do swoich rozliczeń. 

Aktualnie nie jest jeszcze dostępna gotowa lista podmiotów turystycznych, jakie będą respektowały bony wypoczynkowe. Lista będzie udostępniona i na bieżąco aktualizowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej POT. 

Polski Bon TurystycznyKoronawirus w Polsce