Oświadczenie o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych

Ministerstwo Finansów opublikowało zaktualizowaną informację w formie odpowiedzi na najczęstsze pytania podatników, dotyczącą oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych.

» Zmiany w sprawozdawczości cen transferowych - najczęściej zadawane pytania

Zakres informacji

Ministerstwo Finansów publikuje zaktualizowaną informację w formie odpowiedzi na najczęstsze pytania podatników, dotyczącą oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych, składanego na podstawie przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.

Informacja ta stanowi rozszerzenie komunikatu opublikowanego 19 września 2019 r. na portalu www.podatki.gov.pl.

Aktualizacja obejmuje dodatkowe zagadnienia zgłoszone od czasu publikacji poprzedniej wersji informatora.

Ceny transferowe - oświadczenie

Źródło: shutterstock

Termin

Na mocy ustawy[1], tzw. Tarczy 4.0, termin do złożenia oświadczenia został przedłużony:

  • do 31 grudnia 2020 r. – w przypadku gdy termin ten (określony wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) upływa w okresie od dnia 31 marca 2020 r. do dnia 30 września 2020 r.,
  • o 3 miesiące – w przypadku gdy termin ten (określony wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) upływa w okresie od 1 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Pliki do pobrania

Oświadczenie o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych - pytania i odpowiedzi (PDF, 77 kB)

Oświadczenie o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych - najczęstsze pytania (wydanie 2 zaktualizowane)(PDF, 524 kB)

Wzór oświadczenia (PDF, 450 kB)

Wzór oświadczenia (DOCX, 28 kB)

 

[1]  Artykuł 77 pkt 62 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1086).

Źródło: podatki.gov.pl

Ceny transferowe