Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Dodatkowe postojowe zwolnione z podatku dochodowego za 2020 i 2021 rok

Katarzyna Sudaj 19.10.2020 14:46 (aktualizacja: )

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że dodatkowe świadczenie postojowe dla branży turystycznej będzie zwolnione z PIT w rozliczeniu rocznym za ten i 2021 rok. Zgodę wyraził premier Morawiecki, a Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii kończy pracę nad odpowiednimi przepisami.

Dodatkowe postojowe zwolnione z podatku dochodowego za 2020 i 2021 rok
Źródło: shutterstock.com

W rozmowie z Polską Agencją Prasową wicepremier Gowin podkreślił, że należy wstrzymać prace legislacyjne nad tymi projektami, które mogą pogorszyć warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Polski nie stać już na pomoc całej gospodarce, ale należy kierować już celowo, do konkretnych branż: turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej czy fitness.

» Dodatkowe świadczenie postojowe z luką w prawie? Kryterium spadku przychodów trudne do spełnienia

Resort pracuje nad projektem przepisów. Szczegóły w tym tygodniu

Przykładem takiej punktowej pomocy ma być zwolnienie z podatku dochodowego dodatkowych świadczeń postojowych, które przyznano firmom z sektora turystycznego. Zwolnione miałyby być dochody w tego tytułu otrzymane w 2020 i w 2021 roku. Na razie nie znamy szczegółów, ale wicepremier Jarosław Gowin obiecał, że w tym tygodniu zostaną upublicznione. W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii trwają końcowe prace nad tymi przepisami.

Świadczenie postojowePodatek PIT