9 czerwca Dzień Księgowego

07.06.2019 05:05 (aktualizacja: )

Dzień 9 czerwca na stałe zagościł już w kalendarzu jako Dzień Księgowego. To dzień, w którym oczy społeczeństwa zwrócone są w stronę tej profesji, a Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nagradza zasłużonych księgowych i przyjmuje ślubowanie od młodych adeptów tego zawodu.

W ten weekend nie tylko Dzień Księgowego, ale także Dzień Wolności Podatkowej

Dzień Księgowego ustanowiło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, które w ten sposób chciało zwrócić uwagę na osoby zajmujące się księgowością zawodowo. Społeczność trudniąca się tym wymagającym i odpowiedzialnym zawodem posiada jednak znacznie dłuższą historię. Już w 1907 roku w Warszawie powstał Związek Buchalterów, przekształcony później w „Związek Księgowych w Polsce”, a po wojnie w dzisiejsze „Stowarzyszenie Księgowych w Polsce”.

 

Wszystkiego co najlepsze życzy zespół PIT.pl

 


W dniu Waszego Święta - Dnia Księgowego - przyjmijcie od całej redakcji życzenia stabilizacji i pewności - przepisów prawnych, podatków, zasad księgowania. Życząc Wam szczęścia mamy nadzieje, że podatki będą prostsze i niższe, a zasady rozliczeń - precyzyjniejsze. Mamy nadzieje, że nie będziecie musieli tak często sięgać po interpretacje indywidualne dla swoich klientów, a wysyłka wielu formularzy VAT zastąpiona zostanie wreszcie jedną, zbiorczą. Aby każdy dzień Waszej pracy stał się małym świętem i dawał powody do świętowania drobnych i większych sukcesów.

Zespół PIT.pl