eZUS- księgowość - EUP - Elektroniczny Urząd Podawczy ZUS

Platforma Usług Elektronicznych ZUS - eZUS - księgowość

20.12.2012 10:00 (aktualizacja: )

e-ZUS

Platforma Usług Elektronicznych ZUS

14 czerwca 2012 r. jest datą przełomową w historii tak Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak i całej administracji publicznej. Tego dnia ruszyła Platforma Usług Elektronicznych ZUS, czyli pierwszy w pełni zrealizowany projekt e-administracji. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu macie Państwo dostęp do swoich danych zgromadzonych w ZUS oraz do wszelkich usług świadczonych przez Zakład.

Portal pue.zus.pl, to jeden z kluczowych elementów projektu Platformy Usług Elektronicznych. To właśnie za jego pośrednictwem możliwy jest dostęp do świata e-usług ZUS. Zapraszamy więc do zarejestrowania swojego profilu i skorzystania z wszystkich elektronicznych funkcjonalności jakie Państwu udostępniamy.

Platforma Usług Elektronicznych to poza stroną internetową, również Centrum Obsługi Telefonicznej, gdzie po uwierzytelnieniu można skorzystać nawet z opcji składania wniosków, a także nowoczesny System Kierowania Ruchem, który daje możliwość rezerwacji wizyty w placówce ZUS przez internet. Wkrótce w oddziałach ZUS pojawią się również specjalne „zusomaty”, za pomocą, których każdy klient niemający dostępu do komputera będzie miał dostęp do swojego profilu na portalu PUE. Zusomaty umożliwią też składanie wszelkich papierowych dokumentów już po zamknięciu placówki ZUS.

Źródło: ZUS.pl

  • data utworzenia: 20-12-2012
  • data modyfikacji: 01-06-2015