Dlaczego warto?

Szybszy zwrot podatku

Jeśli wypełnisz PIT w e-pity 2022, zwrot podatku otrzymasz już 1 kwietnia.

Darmowy program

Nic nie ryzykujesz, ponieważ e-pity 2022 jest darmowy. Możesz go zawsze usunąć.

Wypełnij nawet w 10 min

e-pity 2022 jest prosty w obsłudze i ma rozbudowaną pomoc

Wypełnij, jak Ci wygodnie

Możesz pobrać program na komputer lub wypełnić online (również na komórce)

Ocena 4,8/5

Na podstawie 10,6 tys. recenzji

Polecane przez

Logotyp portalu pit.pl

Nie musisz znać się na podatkach. Wystarczy skorzystać z podpowiedzi i wybrać ulgi dedykowane dla Ciebie. To intuicyjny program, w którym w prosty i przyjazny sposób wypełnisz swój PIT w kilka minut. Osobiście korzystam z niego od wielu lat.

Katarzyna Sudaj Katarzyna Sudaj Redaktor Naczelna PIT.pl

Polecane przez

Logotyp portalu bankier.pl

Sprawdzony i prosty w obsłudze program do rozliczania PIT-ów to oszczędność czasu i nerwów. Naszym czytelnikom po raz kolejny polecamy wysłanie zeznania podatkowego do urzędu skarbowego przez internet, przy użyciu programu e-pity.

Malwina Wrotniak Malwina Wrotniak Redaktor Naczelna Bankier.pl

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Program PIT 2022 - Które PIT-y rozliczysz

37

PIT 37

  • Umowa o pracę
  • Umowa zlecenia
  • Umowa o dzieło
36

PIT 36 i 36L

Dla os. fiz. prow. dział. gosp.

  • (36) podatek progresywny
  • (36L) podatek liniowy
28

PIT 28

Podatek w postaci ryczałtu np. gdy wynajmujesz mieszkanie

A także

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Najnowsza wersja programu do rozliczeń rocznych e-pity 2022

Nasza redakcja zaprasza do skorzystania z jednego z najpopularniejszych programów do wypełniania deklaracji PIT. Na rynku funkcjonuje już od dekady i aplikacja odnotowała ponad 30 milionów pobrań i instalacji. Dzięki niemu rozliczenie PIT jest proste, a wiele czynności odbywa się automatycznie.

Podatek dochodowy PIT to jedno z najważniejszych zobowiązań, o którego uregulowaniu musi pamiętać każda osoba osiągająca podlegające opodatkowaniu dochody. Jeszcze do niedawna ten obowiązek kojarzył się z wypełnianiem skomplikowanego formularza i koniecznością dostarczenia go do odpowiedniego urzędu skarbowego. Obecnie cały proces wygląda zupełnie inaczej: program do rozliczania PIT pozwala na łatwe i szybkie uzupełnienie deklaracji, a następnie przesłanie jej fiskusowi. Intuicyjna forma oraz automatyczne pobieranie części danych sprawiają, że ten proces nie będzie sprawiał żadnego problemu, a rozliczenie PIT online wiąże się również z dodatkowymi korzyściami, w tym możliwością otrzymania zwrotu podatku zdecydowanie szybciej. Aby wypełnić PIT samodzielnie, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, wystarczy pobrać program lub skorzystać z jego wersji online i postępować zgodnie z instrukcjami. e-pity, czyli jeden z najpopularniejszych darmowych programów do rozliczenia PIT, oferuje przy tym zdecydowanie więcej.

Program PIT 2022: ponad 40 deklaracji PIT w jednym miejscu

e-pity 2022 to prosty i bardzo intuicyjny sposób na spełnienie obowiązku podatkowego wobec fiskusa. Możesz w niej wypełnić szeroką gamę deklaracji – zarówno popularne PIT-37 (dochody z pracy), PIT-36/36S (działalność gospodarcza), PIT-36L/36LS (podatek liniowy), PIT-38 (dochody kapitałowe), PIT-39 (sprzedaż, zbycie nieruchomości) lub PIT-28 (ryczałt ewidencjonowany), ale także PIT-16A dla opodatkowanych kartą podatkową lub PIT-19A dla duchownych. W programie wypełnisz także załączniki PIT/B, PIT/BR PIT/TP, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, DSF-1, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7 oraz specjalistyczne PIT-3 i PIT-14. Dodatkowo deklaracje PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych. W bazie formularzy programu e-pity znajdziesz również oświadczenie emeryta PIT-OP. Program pozwala również dokonać korekty PIT-ów za poprzednie lata np. za 2019, 2018, 2017, 2016 i 2015 rok.

W sumie ponad 40 różnych deklaracji PIT do rozliczeń dochodów osiągniętych w 2022 roku. To największa liczba druków spośród wszystkich aplikacji do rozliczania PIT-ów dostępnych na rynku.

Jak korzystać z programu do PIT?

e-pity 2022 są dostępne zarówno w wersji pliku do pobrania i instalacji na komputerze, ale również można skorzystać z aplikacji online, bez potrzeby instalowania oprogramowania. Działają przy tym na systemach Windows, Linux oraz Mac OS. Darmowy program występuje zarówno w wersji desktop, jak i w wersji mobilnej na telefon komórkowy lub tablet. Dzięki temu PIT za rok 2022 można rozliczyć w łatwy i wygodny sposób, na praktycznie dowolnym urządzeniu. Oprócz samego rozliczenia PIT przez Internet możliwe stanie się również m.in. przekazanie 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego (program posiada intuicyjną wyszukiwarkę, pozwalającą na poznanie numeru KRS OPP). Poza tym bezpłatny program PIT ułatwi skorzystanie z ulg podatkowych.

W e-pity poznasz przybliżony termin zwrotu podatku

Program e-pity umożliwia oszacowanie orientacyjnego terminu zwrotu nadpłaconego podatku. Dzięki badaniom i sondażowi przeprowadzonym wśród prawie 25 tys. podatników korzystających z tego programu uzyskano dane na temat długości oczekiwania na zwrot podatku przez urząd skarbowy w różnych miastach oraz przy opcji rozliczenia w poszczególnych miesiącach. Teraz w trakcie rozliczania PIT 2022 w najnowszej wersji programu e-pity aplikacja oszacuje przybliżoną datę także Twojego zwrotu! Pamiętaj także, że rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych przez Internet pozwala na uzyskanie zwrotu podatku w ciągu maksymalnie 45 dni zamiast standardowych 3 miesięcy dla wypełniania PIT w sposób tradycyjny.

Usługa „Twój e-PIT” także w e-pity 2022

W połowie lutego 2023 roku Ministerstwo Finansów wygeneruje w ramach usługi Twój e-PIT wstępnie rozliczone zeznania roczne PIT-37,

Program e-pity umożliwi wszystkim podatnikom, którzy otrzymali PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A możliwość pobrania z Portalu Podatkowego wypełnionej deklaracji PIT-37 lub PIT-38, a także PIT-28 i PIT-36 obejmujące dochody spoza działalności gospodarczej. To już kolejny rok funkcjonowania nowej usługi „Twój e-PIT”. Rok temu MF rozszerzyło wachlarz formularzy o PIT-36 i PIT-28, ale tylko w zakresie obejmującym przychody spoza działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej (np. przychody wyłącznie z najmu lub dla osób doliczających przychody małoletnich do własnych przychodów). Aplikacja e-pity 2022 również umożliwia bezpieczny import danych z tak przygotowanych deklaracji. Ponadto dodaje praktyczne funkcjonalności i umożliwia pełne, prawidłowe rozliczenie podatnikom składającym także inne deklaracje - np. PIT-36 lub PIT-36L z działalności gospodarczej. Podatnik może uzupełnić je o kwoty przychodów z innych źródeł oraz zmodyfikować koszty. Program pit 2022 przypomni także o ulgach i odliczeniach, z których warto skorzystać, by obniżyć należny podatek. Użytkownicy programu e-pity rozliczyli w nim 2,5 mln deklaracji Twój e-PIT.

Program e-pity cieszy się dobrą opinią księgowych

Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (będące najstarszą i największą polską organizacją skupiającą księgowych) potwierdziło poprawność programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe i doradcy podatkowi od 11 lat korzystają z programu PIT, wypełniając deklarację swoich klientów - zarówno firm jak i osób prywatnych. Darmowy program PIT może być tak samo funkcjonalny, jak płatne oprogramowanie.

Wyślij e-Deklaracje z programu PIT

Program e-pity 2022 oferuje wysyłkę wszystkich dostępnych PIT-ów przez Internet. E-wysyłkę można zrealizować zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką program do rozliczenia PIT weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail. Użytkownicy aplikacji e-pity przesłali już ponad 25 mln e-deklaracji. Również w wersji mobilnej e-pity, prosto z telefonu komórkowego czy tabletu, szybko i bezpiecznie zrealizujesz wysyłkę e-deklaracji.

PIT za 2022 rok: pewnie jak w banku

Bezpieczeństwo danych to bardzo ważny cel naszej aplikacji. Dane podatnika są zapisywane wyłącznie na jego komputerze. Nie są przechowywane na naszych serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Aplikacja umożliwia samodzielne zapisanie danych w Google Drive. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, a gwarantuje to 128-bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust. Lider programów antywirusowych – firma Avast potwierdziła wysoki poziom bezpieczeństwa programu e-pity.

W programie wyślesz także elektroniczne pisma do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce

Program e-pity 2022 umożliwia także elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Znajdziesz w nim gotowe wzory najpopularniejszych pism, m.in. wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty czy odroczenie płatności. Najlepszy program PIT automatycznie przeniesie Twoje dane do pisma, a wysyłka pisma będzie mogła odbyć się bez wychodzenia z domu. Trafi prosto na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą właściwego urzędu skarbowego. Aplikacja e-pity pozwala również wysłać do urzędu własne dokumenty w formie załączników w postaci plików o formacie *doc, *pdf lub za pomocą skanu.

Program e-pity najlepszy w Polsce

Dzięki tysiącom pozytywnych opinii, wysokim ocenom partnerów i branżowych blogerów, program e-pity został nagrodzony certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Ponad 30 mln zadowolonych klientów świadczy o tym najlepiej. Ten program PIT jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń deklaracji rocznych – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę zeznań podatkowych.

Rozliczenie deklaracji PIT 2022: pamiętaj o terminach

Pamiętaj o tym, aby rozliczyć swój PIT w odpowiednich terminach. Dzięki temu unikniesz dodatkowych problemów i szybciej otrzymasz zwrot podatku. Rozliczenie PIT za 2022 rok należy dostarczyć:

Program do PIT 2022 ułatwia wybór formularza PIT oraz wysyłkę do odpowiedniego urzędu skarbowego. Dzięki niemu w łatwy sposób zaplanujesz swoje rozliczenia podatkowe oraz pobierzesz Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Nie musisz więc martwić się o to, że cokolwiek Cię zaskoczy.

Dodatkowe funkcje w menu programu e-pity 2022

Znajdziesz tu możliwość pobrania danych z Rejestru GUS (po wprowadzeniu numery NIP, REGON czy KRS), weryfikator statusu VAT i VIES oraz weryfikator konta bankowego, by sprawdzić poprawność rachunku VAT. e-pity to wobec tego nie tylko narzędzie pozwalające na łatwe rozliczenie podatku, ale również dobry program, dostępny również w wersji online, służący do realizacji zdecydowanie szerszych celów.