Interpretacje podatkowe 2017

Pobierz wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej:

ORD-IN i ORD-IN/A

Pobierz wniosek o wydanie interpretacji ogólnej:

ORD-OG i ORD-OG/A

Pomoc eksperta

Samozatrudnienie w interpretacjach

Interpretacje izb i urzędów skarbowych

Usługi blacharsko-lakiernicze a ryczałt po 1.01.2007r. - 2007.04.30

Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim, U.S./3.415-11/2007

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie usług blacharsko – lakierniczych, dokonujący zakupów części samochodowych pod konkretne zamówienie, które następnie są uwzględniane na fakturze sprzedaży w oddzielnej pozycji, w ramach danej usługi naprawy, może po 1 stycznia 2007 r. korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - nie prowadzi on bowiem działalności usługowej w zakresie handlu.


Sprzedaż części samochodowych uzyskanych ze złomu a ryczałt - 2007.04.24

Urząd Skarbowy w Łowiczu, US I/1 415/1/2007

Podatnik prowadzący skup i sprzedaż złomu oraz kasację pojazdów, dokonujący odsprzedaży klientom wymontowane części i elementy karoserii samochodowych, nie może korzystać od 1.01.2007r. z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.


Przychody adwokatów - 2007.03.26

Izba Skarbowa w Łodzi, PB I-3/4117/IN-5/US/2007/FM

Przychody adwokatów z tytułu udziału w spółce partnerskiej stanowią przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, natomiast przychody adwokatów z tytułu świadczenia z urzędu, na zlecenie sądu, pomocy prawnej, należy kwalifikować do przychodów z działalności wykonywanej osobiście.


Interpretacje PIT.pl obejmują tezy wybranych interpretacji urzędów, izb skarbowych, wyroków sądu oraz pisma Ministerstwa Finansów. Publikacje te nie stanowią porady podatkowej czy prawnej i są wyłącznie odzwierciedleniem stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia opisanych przez niego zdarzeń. Pełna treść wybranych interpretacji dostępna jest na stronach internetowych Ministerstwa Finansów.
 

 

Program PKPiR dla firm i biur

Wybierz moduły i płać za to, czego potrzebujesz

DARMOWA wersja! Skorzystaj >>>

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz
Drukuj