W kwestiach związanych z patronatami medialnymi prosimy o kontakt z Biurem Marketingu i PR Bankier.pl:

Dagmara Sapierzyńska
d.sapierzynska@bankier.pl
tel: 22 333 99 04
kom. +48 697 660 688
fax: 22 333 99 98

Wydarzenia pod patronatem PIT.pl

Za nami V Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

15 stycznia 2015 r. w Warszawie odbyła się kolejna, piąta już edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG. W wydarzeniu udział wzięło ponad 600 osób, w tym głównie dyrektorzy finansowi i główni księgowi z największych polskich i zagranicznych spółek. Uczestnicy wysłuchali wystąpień ekspertów KPMG na temat zmian w zakresie podatków i rachunkowości, które będą miały wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw w 2015 roku.

Program merytoryczny Kongresu w całości został opracowany przez partnerów i dyrektorów KPMG, którzy posiadają uprawnienia Doradców Podatkowych, Radców Prawnych, Biegłych Rewidentów i wieloletnią praktykę zawodową. Na co dzień są to szefowie poszczególnych zespołów podatkowych, audytowych i doradczych w KPMG w Polsce. W sesji podatkowej eksperci skoncentrowali się na przedstawieniu nowych zasad w obszarze VAT, CIT, PIT, cen transferowych oraz ich wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw w 2015 roku. W sesji rachunkowej natomiast podjęli tematykę nadchodzących zmian w przepisach w zakresie przychodów (MSSF 15), zmian w rachunkowości instrumentów finansowych (MSSF 9) oraz sprawozdań finansowych w kontekście wartości użytkowej oraz wartości godziwej.

 

 

Prelekcje podczas Kongresu poprowadzili:

  1. Tomasz Grunwald, Doradca podatkowy, radca prawny, partner i szef zespołu ds. VAT (Nowości w VAT w 2015 r.)
  2. Rafał Ciołek, Doradca podatkowy, partner w zespole międzynarodowego prawa podatkowego (Najważniejsze zmiany w zakresie CIT w 2015 r.)
  3. Andrzej Marczak, Doradca podatkowy, partner i szef zespołu ds. PIT (PIT – nowa filozofia na nowe czasy)
  4. Jacek Bajgier, Doradca podatkowy, partner i szef zespołu ds. cen transferowych (Ceny transferowe 2015: Pro publico bono czy pro fisco?)
  5. Mirosław Matusik, FCCA, Biegły rewident, partner w dziale audytu ogólnego (Przychody – nadchodzące zmiany)
  6. Monika Warmbier, Biegły rewident, dyrektor i szef zespołu doradztwa rachunkowego dla przedsiębiorstw sektora niefinansowego (Przychody – nadchodzące zmiany)
  7. Tomasz Wiśniewski, FCCA, CBV, partner i szef zespołu ds. wycen
  8. Marcin Łągiewka, CBV, dyrektor w zespole ds. wycen i modelowania finansowego, grupa Corporate Finance (Sprawozdanie finansowe w niepewnych czasach – wartość użytkowa i wartość godziwa aktywów)
  9. Andrzej Gałkowski, FCCA, partner w zespole ds. zarządzania ryzykiem finansowym i regulacyjnym (MSSF 9 – rewolucja w rachunkowości instrumentów finansowych)
  10. Marcin Podsiadły, FCCA, biegły rewident, dyrektor w dziale audytu instytucji finansowych (MSSF 9 – rewolucja w rachunkowości instrumentów finansowych).

Wszystkie wystąpienia prelegentów były transmitowane na żywo w internecie. Główne wnioski z prelekcji były relacjonowane na bieżąco na oficjalnym koncie na Twitterze @KPMGPoland pod adresem twitter.com/KPMGPoland.

Wyłącznym organizatorem i patronem merytorycznym Kongresu jest firma audytorsko-doradcza KPMG w Polsce. V edycję Kongresu wspierało 22 patronów: ACCA Poland, Puls Biznesu, Radio TOK FM, Miesięcznik Finansowy BANK, Gazeta Finansowa, Harvard Business Review Polska, Nowy Przemysł, Polish Market, Przegląd Podatkowy, Miesięcznik Rachunkowość, WBJ Observer, Wolters Kluwer, Bankier.pl, eGospodarka.pl, Gf24.pl, Interia.pl, Inwestycje.pl, Ksiegowosc.org, PIT.pl, Rachunkowosc.org, VAT.pl oraz wnp.pl.

Uczestnicy Kongresu wzięli udział także w badaniu dotyczącym polskiego systemu podatkowego. Wyniki ankiet będą stanowiły raport pt. „Polski system podatkowy w ocenie uczestników V Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG”, który zostanie opublikowany pod koniec stycznia.

 

***
Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG to coroczne wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem od 2011 roku jest firma audytorsko-doradcza KPMG. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, w którym biorą udział przedstawiciele kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorzy finansowi, główni księgowi, szefowie sprawozdawczości finansowej i controllingu z przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów gospodarki. Więcej informacji na stronie kpmg.com/pl/kongresKPMG.